Антивірус для автомобілістів: як захистити себе і пасажирів
Антивірус для автомобілістів: як захистити себе і пасажирів
від Вадим Буряк
Щодня фіксуються нові випадки коронавіруса.
Щоб захиститися ми намагаємося максимально обмежити соціальні контакти: працюємо дистанційно, без необхідності не виходимо з дому, віддаємо перевагу особистому автомобілю замість громадського транспорту. Але навіть в цьому випадку потрібно знати і дотримуватися певних правил безпеки, щоб максимально захистити себе і рідних.
Порада 1. Завжди використовувати гель-антисептик з часткою спирту не менше 70% для обробки рук після відкривання дверей автомобіля. При цьому важливо дотримувати правильну послідовність дій. Оскільки ніхто не може гарантувати, що зовнішні поверхні вашого автомобіля (включаючи дверні ручки) не контактували з носіями вірусу, важливо обробляти руки антисептиком всякий раз після того, як ви відкрили двері авто, але перед тим, як торкнутися будь-якої внутрішньої поверхні. Так ризик перенести вірус в салон значно знижується.
Порада 2. Якщо користуєтеся автомобілем не ви один або в ньому, крім водія, регулярно перебувають пасажири, необхідно періодично протирати внутрішні поверхні автомобіля (особливо ті, до яких найчастіше доводиться торкатися) вологими антибактеріальними серветками на основі спирту або спеціальним антисептиком у вигляді спрею. Інакше ризик заразитися досить великий: на металевих і пластикових поверхнях вірус може зберігати життєздатність до 2-3 днів.
Порада 3. Згадайте, як давно ви міняли салонний фільтр. А ще краще — просто замініть його на новий. І навіть якщо зазвичай ви обходилися найпростішим варіантом, який забезпечує захист від досить великих часток начебто пилу і кіптяви, то зараз має сенс звернути увагу на більш дорогі фільтри: наприклад, противоалергенні. Так, у фільтрах Bosch Filter+ застосовується шар електростатично зарядженого матеріалу, здатний утримувати найдрібніші частинки, а додатковий шар з іонами срібла захистить вас від алергенів і бактерій.
Порада 4. Зберігайте в бардачку запас одноразових рукавичок: вони стануть в нагоді, наприклад, для заправки авто на АЗС, щоб не торкатися до «пістолету» голими руками.
Порада 5. За заправку, паркування і т. д. краще розплачуватися безконтактними способами. По-перше, у такому випадку вам не доведеться взаємодіяти з іншими людьми (операторами, касирами і т. д.).
А по-друге, менше готівкових грошей — менше здачі — менше ризику зустрітися з вірусом: на папері і картоні він може виживати до доби.