Стратегічний ракетний завод звільнив сотні людей через припинення держзамовлення

Стратегічний ракетний завод звільнив сотні людей через припинення держзамовлення
Павлоградський хімічний завод із виробництва ракетного палива звільнив 687 своїх співробітників. Під питанням виявився проект «Вільха» і взагалі функціонування всієї ракетної галузі через припинене ще до початку кризи держзамовлення.
Павлоградський хімічний завод виробляє, переробляє і утилізує тверде ракетне паливо, зокрема для ракет «Вільха». Але зараз він виявився на межі закриття, при чому держава залишила підприємство без роботи ще задовго до коронакризи. Про це Цензор.НЕТ розповів директор заводу Леонід Шиман.
ПХЗ зараз в критичному стані – з початку року ми не отримуємо фінансування, в держоборонзамовлення 2020 року на нас і на реалізацію програм підприємства гроші досі не передбачені… Фінансування заводу зупинено, ми були змушені звільнити від початку року 687 людей. Якщо гроші не надійдуть найближчим часом – звільнимо ще 190. Питання, навіщо і скільки буде коштувати державі відновлення виробництва?— Леонід Шиман, директор ПХЗ
Тверде ракетне паливо, яке виробляє ПХЗ, паливо необхідно для всіх серійних і перспективних ракет українського виробництва, і без нього вся ракетна галузь просто зупиниться. Зокрема ЗСУ не отримають «Вільху», це єдині ракети відносно далекої дії, серійне виробництво яких налагодила Україна.
У разі нового широкомасштабного наступу РФ за допомогою «Вільхи» ми отримуємо засіб стримування. Путін буде довго думати, чи варто йому знову атакувати Україну і обстрілювати наші міста, як це робили росіяни в 2014-15 роках, знаючи, що удари «Вільхою» можуть бути нанесені і по їхніх об’єктах критичної інфраструктури, на кшталт того ж «Кам’янського» (зал. вузол та велика військова база у Ростовській обл., 18 км від укр. кордону, там також знаходиться аналогічний ПХЗ російський завод). А якщо «Вільхи» у військах не буде – то чим бити по тилах супротивника?— Леонід Шиман, директор ПХЗ
Нагадаємо, у лютому 2020 заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Сергій Кривонос зробив демарш, звинувативши Міноборони у зриві ракетних програм, на які у держзамовленні скоротили фінансування. Надалі заяву Кривоноса спростовувало і Міноборони, і керівництво РНБО.
Примітно, що напередодні зробив аналогічну заяву про зрив ракетної програми через зміну пріоритетів у фінансуванні військовий журналіст Юрій Бутусов.
З іншого боку Міноборони відповіло, що фінансування програми «Нептун» у 2020 році передбачено у повному обсязі, а закупівля ракет «Вільха» запланована відповідно до програмних показників, «в межах виділеного фінансового ресурсу».
Також секретар РНБО Олексій Данілов запевнив, що ракетні програми будуть фінансуватися відповідно до всіх нормативно-правових актів, прийнятих раніше.
Автор: UA.NEWS