Водіння автомобіля взимку: 7 типових помилок, які допускають водії
Водіння автомобіля взимку: 7 типових помилок, які допускають водії
Взимку водіння сильно відрізняється від літнього, весняного або осіннього: існує безліч нюансів, які потрібно враховувати кожному автомобілісту при їзді в холодну пору. Не дарма у Фінляндії водіїв зобов'язують здавати на права двічі – в цій країні водійське посвідчення на зимовий період громадяни повинні отримувати окремо. Безперечно, в цьому є певний сенс.
А ось в Україні, як і в більшості інших країн, водії не зобов'язані підтверджувати свою кваліфікацію взимку. Натомість вживати заходів обережності зобов'язані – це їх обов'язок як перед самим собою, так і перед іншими людьми. AutoOboz зібрав 7 найбільш типових помилок, які допускають водії при їзді в морозну зиму. Розбір цих ситуацій допоможе застерегтися і їздити більш безпечно кожному автомобілісту.
Маленька дистанція
Мабуть, це найпоширеніша помилка. Багато водіїв з приходом зими зберігають свій "літній" стиль водіння, при цьому не враховують, що взимку потрібно дотримуватися більшої дистанції, оскільки на ожеледиці та снігу збільшується гальмівний шлях. Різкий гальмо при цьому не допоможе, більше того, буде гірше – з великою часткою ймовірності машину занесе, а що станеться далі, можна лише гадати. Тому взимку рекомендується збільшувати дистанцію приблизно на один корпус автомобіля.
Видеопример:
Динамічні обгони
Ще одна часта помилка "з тієї ж опери" – динамічний обгін, як в літній період. Нерідко водії йдуть на обгін і втрачають контроль над машиною, коли повертаються в свою смугу з-за занадто високій швидкості як для слизької дороги. Підсумок у цій ситуації аналогічний – занос і, з більшою часткою ймовірності, розворот автомобіля. Тому виконувати обгони потрібно максимально плавно і неквапливо.
Видеопример:
Висока швидкість
Висока швидкість також стає частою причиною ДТП взимку, так як водієві складніше зреагувати на попереду знаходяться перешкоди, а також приховані під снігом вади (ями, вибоїни) доріг. Крім того, якщо машину занесло, то на невеликій швидкості її утримати набагато легше, ніж великий. Зважаючи на це в зимовий період рекомендується знизити швидкість від звичної хоча б на 20 км/год.
Повна зимова екіпіровка за кермом
Багато автомобілісти їздять взимку "у повному обмундируванні: в куртці, шапці та з шарфом. Проте велика кількість кількість одягу сковує руху, під час водіння, що безпосередньо впливає на безпеку. Тому, як тільки машина прогріється, краще зняти верхній одяг.
Зменшення тиску в шинах для кращого зчеплення з дорогою
Щоб домогтися кращого зчеплення на снігу і льоду, багато водії знижують тиск у шинах. Однак цей лайфхак прийшов з далеких часів, коли в ходу були діагональні шини. А от для сучасних радіальних покришок – це не найкраща ідея. При дуже низькому тиску їх зчеплення погіршується, а гальмівний шлях збільшується. Крім того, збільшується витрата палива і збільшується знос. Зниження тиску має сенс тільки в умовах глибокого снігу, та й то тільки на дуже глибокому снігу. Однак тиск не повинен падати більш ніж на третину значення, встановленого виробником, а максимально допустима швидкість у такому разі становить 50 км/ч.
Також взимку не варто забувати регулярно перевіряти тиск в шинах. Це особливо актуально при зниженні температури. Коли повітря в шині остигає, зазвичай падає і тиск – приблизно на 0,1 бару при десяти градусах.
Впевненість у безвідмовності електронних помічників
Сучасні автомобілі оснащені різними типами датчиків і камер. Але коли вони замазані снігом або грязюкою, не варто на них розраховувати. Датчики паркування можуть показувати неточне відстань, а камери заднього виду – "розмиту" картинку. Тому перед початком поїздки необхідно видалити сніг і бруд, які заважають роботі електронних помічників.
Важливо: у випадку снігу допоміжні асистенти слід використовувати з обережністю. Адаптивний круїз контроль при визначенні відстані може не враховувати погані погодні умови та пов'язані з цим збільшений гальмівний шлях, а система утримання смуги руху, наприклад, може не розпізнати розмітку на засніжених ділянках дороги.
Джерело: OBOZREVATEL: