Продавець auto-detali розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
291 відгук
Магазин автозапчастей

Чому скриплять гальмівні колодки

Чому скриплять гальмівні колодки

Чому скриплять гальмівні колодки?

З часом компоненти гальмівної системи зношуються, що помітно по поведінці автомобіля. Одним з таких змін є шум від гальмівних колодок. Варто знати, звідки вони беруться

З часом компоненти гальмівної системи зношуються, що помітно по поведінці автомобіля. Одним з таких змін є шум від гальмівних колодок. Варто знати, звідки вони беруться.

Скрип гальмівних колодок може бути викликаний багатьма причинами, в тому числі: занадто твердої сумішшю колодок, зносом їх накладок, відсутністю антивібраційних колодок, пошкодженням гальмівних дисків або неправильним вибором гальмівних колодок і дисків.

Тип суміші і обсяг роботи

Гальмівні колодки найчастіше виготовляються з напівметалевих, керамічних та металевих сумішей. Найтихіші керамічні і скрипи не повинні виникати в них. Для виготовлення напівметалевих блоків використовується суміш з більш високою стійкістю до високих температур, що призводить до ефективності гальмування. У їх випадку можливий легкий скрип. У металевих коробках, які використовуються в основному у спортивних автомобілях, тенденція до скрипу в свою чергу найбільша.

Що викликає гальмівний шум?

Шуми від гальмівних колодок зазвичай викликають сильні вібрації, що виникають при гальмуванні, коли гальмівні колодки стикаються з гальмівними дисками. Іншою причиною може бути бруд на супорті гальма. Шум гальм може бути викликаний спрацюванням фрикційних колодок гальмівних колодок. Позаду них знаходяться металеві пластини, які труться про гальмівний диск, повинні сигналізувати водієві про необхідність заміни колодок. Нові автомобілі використовують електронні датчики для контролю стану футеровки.

Іншою причиною скрипів може бути ослаблення гальмівних колодок, що призводить до нерівномірного зносу фрикційних накладок на поверхні гальмового диска. Також не виключено пошкодження гальмівного диска як причина скрипів. Диски дуже сильно нагріваються при гальмуванні. Коли вони перегріваються, покриття диска починає покриватися цементитом, який є твердим нальотом, який знижує ефективність гальмування і викликає скрип гальм.

Ви повинні звернути увагу на те, як довго скрипить, тому що короткі найчастіше просто викликані брудом, яка потрапила між фрикційними накладками колодки і поверхнею диска, і гальмування кілька разів має вирішити цю проблему.

Незалежно від того, що може бути причиною, коли ви помічаєте скрип гальм, найкраще, якомога швидше піти в майстерню, щоб механік міг перевірити технічний стан всієї гальмівної системи і знайти причину шуму. Якщо це викликано зносом фрикційних накладок, ми не повинні відкладати заміну гальмівних колодок, так як це може призвести до більшого пошкодження гальмівної системи і, отже, до більш високих витрат на ремонт.

Інші статті