Продавець auto-detali розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
2446 відгуків
promo_banner

Ви звернулися до магазину Авто-Деталі у неробочий час. Ваше звернення буде опрацьовано у порядку черги найближчого робочого дня.

Магазин автозапчастей

Класифікація масел за ACEA

Класифікація масел за ACEA

Класифікація масел за ACEA

 

Якщо ви намагалися вибирати масла по допусках і специфікаціям на упаковці, то ви точно знайомі з абревіатурою ACEA. Але що це означає і як користуватися тими літерами, які зазвичай йдуть за нею?

що таке ACEA

 

Історія виникнення

ACEA це скорочення від французького Association des Constracteurs Europeens des Automobiles, тобто Асоціація європейських виробників автомобілів. Організація створювалася для лобіювання інтересів автовиробників і розробки єдиних стандартів. Серед них був і масляний. Щоб масла отримали сертифікацію за ACEA, потрібно пройти певний перелік лабораторних тестів і досліджень. Проходження контролює EELQMS (European Engine Lubricant Quality Management System) - організація, відповідальна за сертифікацію і визначає лабораторії, в яких можна проводити тести масел.

Якщо будете шукати інформацію в мережі, то можете натрапити на те, що «останні» стандарти АСЕА датуються 2004, 2008 та іншими роками. Важливо: це застаріла інформація, яка легко перевіряється безпосередньо на сайті АСЕА. Зараз використовується стандарт 2016 року, який два роки мав статус «перехідного», щоб всі бажаючі виробники могли адаптувати свої продукти до нових вимог, але тепер набув чинності. Зазвичай стандарт оновлюють раз на чотири роки або за необхідності, коли в ЄС впроваджуються нові екологічні стандарти.

Класи по ACEA

У класифікації АСЕА є три класи олій: A/B, C та E.

A/B – це масла для бензинових і дизельних двигунів легкових машин, а також легкої комерційної техніки. Раніше класи A і B існували окремо – для бензину і дизеля. Але з 2004 року їх об'єднали. Також ці олії називають High SAPS – з підвищеним вмістом сульфатованих золи, фосфору, сірки. Кількість цих шкідливих речовин намагаються скоротити на догоду екологічним стандартам.

C– це масла для автомобілів з системами доочистки відпрацьованих газів. Олії такого класу продовжують життя каталізатора або сажового фільтра, але використовувати їх потрібно акуратно, тільки якщо ці компоненти стоять на вашій машині. У цей клас входять масла Low SAPS і Mid SAPS. Так як сульфатированная зола, сірка і фосфор «вбивають» каталізатори і сажеві фільтри, то їх концентрація обов'язково повинна бути нижче.

E – це масла для дизелів, які використовуються на вантажних автомобілях.

Категорії ACEA

A1/B1 – у стандарті від 2016 року ця категорія була скасована, тому що її вимоги повністю перекриваються категорією A5/B5.

A3/B3 – одна з найбільш поширених і популярних категорій, тому що підходить для більшості моторів. Це масла стабільної в'язкості незалежно від температури. Якщо виробник автомобіля дозволяє збільшення інтервалу заміни, то ці масла підтримують таку можливість.

A3/B4 – масла, которые подходят для типов применения из категории A3/B3, но еще подходят для дизельных моторов с прямым впрыском топлива. По умолчанию поддерживают удлиненные интервалы замены.

A5/B5 – маловязкие масла для высокофорсированных двигателей. Точно поддерживает увеличение интервала замены, но применять их нужно аккуратно. Только если автопроизводитель рекомендует именно эти масла.

 

C1 – масла с низким уровнем SAPS, и сниженным показателем высокотемпературной вязкости, позволяющие экономить топливо.

C2 – олії із середнім рівнем SAPS, і зниженим показником високотемпературної в'язкості, що дозволяють економити паливо.

C3 – аналогічні С1, але трохи більш в'язкі. Забезпечують стандартну економію палива.

C4 – аналогічні С2, але трохи більш в'язкі. Забезпечують стандартну економію палива.

C5 – нова категорія, яка з'явилася в 2016 році. Це масла з найнижчим рівнем SAPS, і з показником високотемпературної в'язкості ще нижче, ніж у C1. Забезпечують серйозну економію палива.

Які питання найчастіше виникають?

Часто возникающий вопрос – можно ли заменять продукты категории A3/B3 на масла A3/B4? Да, можно, но именно в таком порядке. Потому что A3/B4 – это A3/B3 + еще некоторые применения. Соответственно, в обратном направлении менять масла нельзя – возможно, если автопроизводитель рекомендует A3/B4, то ваш автомобиль попадает как раз в те самые дополнительные применения. Использовать A5/B5 можно, только если это рекомендует автопроизводитель. С любыми маслами категории С история похожая – ориентируйтесь исключительно на рекомендации производителей. И менять тут масла с одной категории на другую, скорее всего, не стоит. Несмотря на то, что С1 и С3 имеют схожие характеристики (как и С2 с С4), сложно определить как именно повлияют на ваш двигатель и расход топлива использование «нерекомендованного масла». Точно так же вы никогда не сможете оценить его влияние на ресурс катализатора или сажевого фильтра. С одной стороны, вы можете получить уменьшение расхода топлива, используя менее вязкое масло, а с другой стороны вы снизите срок службы катализатора или сажевого фильтра. Поэтому следовать рекомендациям автопроизводителей безопаснее всего.

Джерело: https://leoparts.com.ua/info/articles/klassifikatsiya-masel-po-acea

Інші статті
  • ТОП виробників деталей гальмівної системи
    ТОП виробників деталей гальмівної системи
    Одной из важнейших деталей дисковой системы торможения является сам диск. Это устройство, которое испытывает постоянное трение, но при этом должно сохранять свою форму. Изготавливаются диски из прочного и надежного металла, чтобы колодки не стирали рабочую поверхность (или делали это минимально). Важно убедиться в том, что вы покупаете качественный диск, иначе уже через полгода эксплуатации автомобиль начнет демонстрировать неприятности в эксплуатации.
    Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner