Продавець auto-detali розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
291 відгук
Магазин автозапчастей

Що робити, якщо з вихлопної труби йде сизий дим?

Що робити, якщо з вихлопної труби йде сизий дим?

Що робити, якщо з вихлопної труби йде сизий дим?

Що робити, якщо з вихлопної труби йде сизий дим?

Майстра в сервісі і досвідчені автовласники чудово знають, що за кольором вихлопу автомобіля можна визначити поточний стан і виявити різні несправності двигуна. Поговоримо детальніше про те, чому з вихлопної труби йде сизий дим, що робити в такому випадку і у скільки може обійтися ремонт.

Що робити, якщо з вихлопної труби йде сизий дим?

Ознаки масложора

Наявність сизого диму з вихлопної труби говорить про попадання масла в камеру згоряння, що і призводить до такого характерному кольору у вихлопних газів. Зазвичай подібні несправності в системі вихлопу супроводжуються одночасно істотним чадом олії. Причому за характером появи такого нетипового вихлопного диму можна навіть визначити стадію несправності автомобіля.

Наприклад, якщо сизий дим з'являється виключно на холодному двигуні, а по мірі прогрівання мотора повністю пропадає, то несправність тільки недавно з'явилася, а в двигуні може відзначатися лише мінімальне подъедание олії. Пояснюється подібна тим, що після нагрівання двигуна металеві елементи злегка розширюються, що і перешкоджає надходженню в камеру згорання масла. Однак незабаром без відповідного ремонту масложор досягає декількох літрів олії на тисячу кілометрів пробігу, а автовласника буде чекати капітальний ремонт.

Причин такого масложора і появи сизого диму з вихлопної труби може бути безліч. У майстернях найчастіше відразу засуджують маслос'емниє кільця, а їх заміна це дорогий захід, яке не по кишені багатьом автовласникам. Однак, насправді, в окремих випадках причиною подібних проблем з мотором є маслос'емниє ковпачки. Їх заміна виконується куди простіше і дешевше, якщо порівнювати з маслос'емних кільцями.

Причини і наслідки появи з вихлопної труби сизого диму

Діагностика двигуна по сизому вихлопом

При наявності подібних проблем з двигуном провести самостійно діагностику не складе праці. У подібному випадку автовласник буде позбавлений від необхідності звертатися в сервіс і платити за послуги СТО. Все що потрібно буде зробити для визначення несправностей двигуна, це прогріти мотор, після чого активно газувати піднімаючи обороти двигуна до максимуму. В цей час другий чоловік повинен стежити за об'ємом виходять з вихлопної труби газів.

Якщо буквально через кілька секунд після натискання на педаль газу димність з вихлопної труби практично повністю припиняється, це свідчить про проблеми з маслос'емних ковпачками. Якщо ж сизий дим йде і на холостих обертах, то, швидше за все, чекає автовласника дорогий капітальний ремонт мотора. Причому необхідно звертатися в спеціалізовані СТО якомога раніше, що дозволить дещо скоротити свої витрати, все ж відремонтувати двигун, а не замінивши його.

У кожному конкретному випадку витрати на такий ремонт будуть відрізнятися, в залежності від конкретної поломки і марки автомобіля. На старих японців чи достатньо свіжих південнокорейських авто капітальний ремонт двигуна буде не настільки обтяжливим. А ось на нових машинах бізнес-сегменту для повного відновлення мотора буде потрібно не менше 200-300 тисяч рублів. Автовласникові необхідно розуміти, що дорога машина потребує відповідного обслуговування і серйозних витрат при її поломки.

 

Підіб'ємо підсумки

Поява сизого диму з вихлопної труби – це серйозна проблема, яка потребує відповідної уваги від автовласника. Після грамотної діагностики проводять ремонт мотора, змінюючи маслос'емниє кільця або ковпачки. У кожному конкретному випадку вартість ремонту буде відрізнятися в залежності від наявних несправностей двигуна. Потрібно лише пам'ятати про те, що при наявності таких поломок необхідно якомога швидше звертатися в сервіс для діагностики і ремонту.

Джерело: https://cartechnic.ru/

Інші статті