Як правильно міняти ремінь ГРМ: по пробігу автомобіля або «терміну придатності»? Ознаки необхідності заміни.
Як правильно міняти ремінь ГРМ: по пробігу автомобіля або «терміну придатності»? Ознаки необхідності заміни.
Сьогодні багато двигуни автомобілів оснащуються газорозподільним механізмом з ремінним приводом. Загальновідомо, що обрив ременя може призвести до критичних поломки мотора. Тому вкрай важливо стежити за його станом, своєчасно змінюючи привід, не допускаючи його розриву та пошкодження. Поговоримо детальніше про те, як зрозуміти, що пора міняти ремінь ГРМ.
Рекомендації автовиробників
Більшість автовиробників встановлюють міжсервісний інтервал для заміни ременя ГРМ, який становить 50-80 тисяч кілометрів пробігу. Багато автолюбителів строго виконують таку вимогу, змінюючи привід в зазначені терміни і використовуючи для цього виключно якісні витратні матеріали. Якщо ж нехтувати докладними рекомендаціями, то, в кінцевому рахунку, привід розриває, а двигун потребує капітального відновлення.
Термін експлуатації ременя буде в тому числі залежати від його якості, манери їзди автовласника, а також від ряду інших факторів. Необхідно використовувати якісні оригінальні запчастини, ні в якому разі не економити і не купувати недорогі китайські ремені або ж запчастини дублікати. Всі роботи по ремонту слід виконувати в спеціалізованих майстернях, де працюють досвідчені, знаючі особливості того чи іншого автомобіля фахівці.
Візуальний контроль ременя
Є можливість візуального огляду привода системи газорозподілу без розтину силового агрегату. Якщо на ремені з'явилися відшарування, пошкодження і тріщини, то це показники серйозного зносу, необхідно якомога швидше провести його заміну. Причому подібні ознаки можуть з'явитися задовго до встановленого виробником терміну сервісу. У подібному випадку необхідно виконати ремонт і заміну приводу навіть раніше зазначеного пробігу.
Блискуча і гладка зовнішня поверхня ременя
При можливості варто оглянути внутрішню поверхню ременя, на якій візуально не тільки не повинно бути пошкодженні, але і зубчики на ньому повинні бути максимально рельєфними. Якщо ж внутрішня поверхня блискуча і тверда, то подібне суттєво зменшує показники зчеплення з притискними роликами. У кінцевому рахунку, такий ремінь прослизне на один зубчик, а це призводить до серйозних несправностей двигуна.
Поява провалів в тязі
Якщо в двигуні з'явилася помітна вібрація або відчуваються провали в тязі, то це може говорити про неправильне натягу ременя ГРМ, що найчастіше виникає з причини його серйозного зносу. У подібному випадку потрібно розкривати двигун, виконувати його діагностику і усувати наявні несправності. Затягувати з такою роботою не слід, ремінь може порватися або проскочити, а навіть якщо причина таких проблем не в приводі ГРМ, те, чим раніше ви усунете поломки, тим легше і дешевше буде розібратися з несправністю.
Проблемы с выхлопом и катализатором
Косвенным признаком проблем с мотором и газораспределительным механизмом является выхлопная система и неисправности катализатора. Если топливно-воздушная смесь сгорает в двигателе не полностью, это приводит к обгоранию сот катализатора и необходимости его замены и выполнения дорогостоящего ремонта. Крайне важно определить причину проблемы с мотором, в том числе это может быть изношенный ремень ГРМ, который приводит к таким неисправностям.
Протікання технічних рідин
Це не стільки показник проблем з ременем ГРМ, скільки причина, яка може призвести до серйозних несправностей. Ремінь виконується із спеціальних прогумованих компонентів, які додають синтетичні волокна. Цей матеріал чутливий до масла і антифризу, тому патьоки таких технічних рідин можуть призвести до погіршення міцності ременя. Він розірветься, після чого поршні з усієї сили вдарять по незакритим клапанів, а після цього двигун буде під заміну або ж вимагати капітального ремонту.
Джерело: https://cartechnic.ru/
- ТОП виробників деталей гальмівної системиОдной из важнейших деталей дисковой системы торможения является сам диск. Это устройство, которое испытывает постоянное трение, но при этом должно сохранять свою форму. Изготавливаются диски из прочного и надежного металла, чтобы колодки не стирали рабочую поверхность (или делали это минимально). Важно убедиться в том, что вы покупаете качественный диск, иначе уже через полгода эксплуатации автомобиль начнет демонстрировать неприятности в эксплуатации.Повна версія статті