Продавець auto-detali розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
291 відгук
Магазин автозапчастей
  • auto-detali
  • Статті
  • Що буде, якщо змішати в двигуні два різних масла?

Що буде, якщо змішати в двигуні два різних масла?

Що буде, якщо змішати в двигуні два різних масла?

Що буде, якщо змішати в двигуні два різних масла?

Що буде, якщо змішати в двигуні два різних масла?

Автовласнику, щоб виключити критичні поломки двигуна машини необхідно на регулярній основі виконувати заміну масла. При цьому багато хто з нас замислюється про те, які будуть наслідки, якщо в двигуні змішати масло від різних виробників. Саме про наслідки змішування двох різних моторних масел ми і поговоримо в цій статті.

Що буде, якщо змішати в двигуні два різних масла?

Види моторного масла

Для початку поговоримо про те, яке ж сьогодні використовується моторне масло. Його прийнято поділяти на три основні категорії: мінеральні, напівсинтетичні і синтетичні. Мінеральне виготовляється шляхом переробки нафти, така мастило підходить лише для відносно старих автомобілів, випущених кілька десятків років тому.

Синтетичне масло виготовляється за складною технологією і є продуктом переробки різних газів. Така технічна рідина володіє чудовими експлуатаційними характеристиками, вона відмінно підходить навіть для використання на суперсучасних високофорсованих двигунах. Її єдиний недолік - це висока вартість, багатьом автовласникам просто не по кишені виконувати таке дороге обслуговування машини.

Напівсинтетичне моторне масло - це якась золота середина між дешевою мінералкою і високоякісної синтетикою. Виготовляють таке мастило шляхом змішування синтетичного і мінерального масла. Це масло володіє прекрасними експлуатаційними характеристиками, при цьому має меншу вартість, що і робить її затребуваною на ринку. Напівсинтетичне масло рекомендується використовувати з двигунами, які вже мають великий пробіг, що дозволяє виключити масложор і продовжує їх термін служби.

Що буде, якщо змішати в моторі два різних види масла

Олія різних категорій виконується на діаметрально відрізняється основі, тому змішувати його суворо забороняється. Автовласникові можна пам'ятати, що навіть моторне масло одного типу має у своєму складі різні присадки, які змішуючись з іншими хімічними елементами, можуть входити в реакцію, що не тільки призводить до випадання осаду, але і істотно погіршує експлуатаційні характеристики мастила.

Допускається змішування масла

Більшість фахівців, які займаються ремонтом двигунів, не рекомендують змішувати моторні масла, так як це суттєво погіршує експлуатаційні характеристики двигунів і призводить до їх серйозних поломок. Якщо тривалий час використовувати в двигуні масло двох видів, це призводить до закоксовки каналів, після чого мотор потрібно розкривати і виконувати його капітальний ремонт.

При цьому допускається тимчасове змішування моторного масла в екстрених випадках, наприклад, коли в дорозі впало тиск масла і потрібно своїм ходом дістатися в сервіс. У подібному випадку допускається змішування мастила одного типу, але при цьому в подальшому автовласнику потрібно не тільки провести заміну масла, але і виконати спеціальну промивання двигуна з використанням правильно підібраною хімії.

Основную опасность при смешивании масла различных марок в двигателе представляют именно присадки. В результате их взаимодействия друг с другом на поверхности цилиндров могут появляться задиры, начинает плохо работать клапанная группа, увеличивается риск заклинивания коленвала. Происходит быстрое загрязнение двигателя, а в последующем решить такую проблему можно исключительно вскрыв мотор и выполнив его комплексную очистку.

Что будет, если смешать в моторе два различных вида масла

Подведём итоги

Автовласникові при експлуатації машини необхідно пам'ятати про те, що змішувати моторне масло різного типу і від різних виробників у двигуні автомобіля не рекомендується. Подібне призводить до серйозних несправностей, двигун починає швидко зношуватися, істотно скорочується термін його служби. Допускається лише короткочасне змішування масла одного типу, що необхідно в дорозі, наприклад, щоб дістатися до сервісу. В подальшому проводиться заміна масла і промивка двигуна від наявних відкладень.

Джерело: https://cartechnic.ru/

Інші статті