Продавець auto-detali розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
292 відгуків
Магазин автозапчастей
  • auto-detali
  • Статті
  • Де знаходиться і для чого потрібен лямбда-зонд в автомобілі?

Де знаходиться і для чого потрібен лямбда-зонд в автомобілі?

Де знаходиться і для чого потрібен лямбда-зонд в автомобілі?

Де знаходиться і для чого потрібен лямбда-зонд в автомобілі?

Де знаходиться і для чого потрібен лямбда-зонд в автомобілі?

Сучасні автомобілі оснащуються численними датчиками і сенсорами, які дозволяють забезпечити правильність роботи двигуна, економлять паливо або покращують показники екологічності вихлопних газів. Поговоримо детальніше про те, де розташовується лямбда-зонд і для чого потрібен такий датчик.

Де знаходиться і для чого потрібен лямбда-зонд в автомобілі?

Пристрій лямбда-зонда

Основне призначення лямбда-зонда - це зниження токсичності вихлопних газів, зменшення витрат палива, забезпечення правильного і повного згоряння бензину. Виготовляється такий датчик із спеціальної кераміки, на яку наносять тонкий шар оксиду ітрію і платини. В подальшому під час експлуатації автомобіля це тонке напилення швидко вигоряє, тому потрібно регулярно міняти такі дорогі датчики. Відновлення лямбда-зонд не підлягає, а експлуатувати машину без такого сенсора просто неможливо.

 

Найбільшою популярністю сьогодні користуються двухвыводные датчики, а в дорогих преміальних іномарках можуть використовуватися також трьох і четырехвыводные лямбда-зонди. Такі модулі мають стандартні настановні місця, тому можна використовувати як оригінальні запчастини, так і виготовлені сторонніми виробниками універсальні моделі. У останньому випадку автовласник може заощадити, аніскільки не втрачаючи в ефективності таких сенсорів, які забезпечують правильну роботу двигуна автомобіля.

Діагностика несправностей

Найпростіше визначити несправність такого лямбда-зонда можна за увеличившемуся витраті палива. Якщо двигун почав вживати на 3-5 літрів більше бензину на 100 кілометрів, ніж раніше, то першим винуватцем буде як раз датчик лямбда-зонда. Також можлива діагностика на спеціальному обладнанні, коли блок управління і висновки лямбда-зонда підключають до спеціального стенду, який зчитує помилки. Якщо такий сканер не отримує необхідних сигналів, то можна зробити висновок про те, що лямбда-зонд зношений і потребує заміни.

Де розташовується лямбда-зонд і для чого він потрібен в автомобілі

Де знаходиться і як замінити

Заміна лямбда-зонда не представляє особливої складності, тому всі роботи можна виконати самостійно, не звертаючись в спеціалізовані сервіси. В першу чергу автовласникові необхідно уточнити, скільки на його машині встановлено таких датчиків. На більшості іномарок використовуються два лямбда-зонда, один з яких встановлюється відразу ж у випускного колектора, а другий розташований на виході з блоку з каталізатором. Зношуватися такі датчики можуть з різною швидкістю, відповідно міняти їх можна по-окремо, а не парою.

Потрібно пам'ятати, що якщо на автомобілі видалений каталізатор, то проводять відповідну переналаштування блоку управління, що дозволяє двигуну правильно працювати, навіть в тих випадках, коли датчики лямбда-зонда відправляють в ЕБУ однакові дані. Отримати більш докладні відомості про розташування лямбда-зонда можна з інструкції до автомобіля або ж знайти в інтернеті тематичне відео, де наочно виявляється їх розташування на конкретній моделі і спосіб заміни.

Де знаходиться і для чого потрібен лямбда-зонд в автомобілі?

Безпосередньо заміна лямбда-зонда не представляє праці, потрібно лише найпростіший інструмент, яким з посадкового гнізда викручують датчик, попередньо різьбу слід обробити рідиною ВД-40, щоб усунути нагар і можливо іржу. Автомобіль потрібно буде загнати на естакаду або провести такий ремонт в ямі гаража. Після того як лямбда-зонд буде выкручен, його міняють на новий і збирають систему в зворотній послідовності. При належній вправності всі ремонтні роботи можна виконувати буквально за 10-15 хвилин.

Підіб'ємо підсумки

Лямбда-зонд - це спеціальний датчик, який перевіряє ступінь згоряння палива та показники вмісту вихлопних газів різних отруйних речовин. У процесі використання автомобіля такі датчики починають вигоряти, вимагаючи заміни. Ремонтні роботи можна провести самостійно, для чого викручують один або відразу два датчика, після чого змінюють такі сенсори і збирають систему в зворотній послідовності.

Джерело: https://cartechnic.ru/

Інші статті