Продавець auto-detali розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
339 відгуків
Магазин автозапчастей
  • auto-detali
  • Статті
  • Три поширені помилки, які призводять до швидкого зносу і разрушеию гальмівних дисків

Три поширені помилки, які призводять до швидкого зносу і разрушеию гальмівних дисків

Три поширені помилки, які призводять до швидкого зносу і разрушеию гальмівних дисків

Три поширені помилки, які призводять до швидкого зносу і разрушеию гальмівних дисків

Три поширені помилки, які призводять до швидкого зносу і разрушеию гальмівних дисків

Багато автовласників неправильно експлуатують машини і не обслуговують гальма, що призводить до проблем з управління авто, а, в кінцевому рахунку, через поломку гальм відбуваються серйозні дорожньо-транспортні пригоди. Розповімо вам про трьох поширених помилках автомобілістів, які призводять до швидкого зносу гальм.

Три поширені помилки, які призводять до швидкого зносу гальм

Часті гальмування в калюжах

Після проливних дощів на дорогах з'являються величезні за своїми розмірами калюжі, потрапивши в яку і різко загальмувавши, можна вивести з ладу дорогий гальмівний диск. Його заміна обійдеться автовласникові в солідну суму. Справа в тому, що при гальмуванні безпосередньо в калюжі диск від перегріву і суттєвої різниці температури починає деформуватися, в подальшому відновити його не представляється можливим. При цьому міняти такі елементи потрібно попарно.

При цьому будь-якої шкоди від того, якщо спочатку різко загальмувати, а лише після цього, відпустивши відповідну педаль, в'їхати в калюжу, не зазначається. Справа в тому, що в подібному випадку гальмівний диск охолоджується рівномірно, відповідно не відбувається його термічна деформація, а, отже, не потрібно незабаром застосовувати такі деталі і проводити дорогий ремонт автомобіля.

Із-за якихось дій водія швидко зношуються гальма на автомобілі

Зупинка з перегрітими дисками

Конструкція автомобільних гальм така, що максимальне охолодження здійснюється під час руху, саме тому зупинятися з перегрітими дисками не рекомендується. У подібному випадку пошкоджуються всі елементи гальмівної системи, тоді як таких проблем можна було б уникнути, проїхавши в спокійному режимі після різкого екстреного гальмування буквально 200-300 метрів. Такого пройденої відстані буде достатньо, щоб вентильовані гальма охололи, виключивши при цьому наступну термічну деформацію металевих елементів.

Із-за якихось дій водія швидко зношуються гальма на автомобілі

Вижимання гальм при перегрітих дисках

Часто при експлуатації авто в місті в умовах пробок нам доводиться постійно гальмувати і розганятися, це призводить до серйозного нагрівання дисків, а якщо в подібному випадку зупинитися, наприклад у світлофора або в пробці і затиснути відповідну педаль гальма, то в подібному випадку зношування дисків істотно збільшується. В місцях дотику колодок і гальмівних дисків не відбувається охолодження металу, відповідно з-за різниці температур відзначається жолоблення, усунути яке в подальшому не представляється можливим.

Якщо доводилося різко гальмувати і вже відзначається зниження ефективності уповільнення автомобіля, то зупинившись в пробці або на світлофорі, краще всього заглушити мотор і включити на механіці швидкість або відповідний режим паркінгу на автоматі. Буквально за 30-40 секунд диски трохи охолонуть, а, як тільки загориться зелений, слід швидко завести машину і продовжити рух.

 

Правильний догляд за гальмівними дисками

Правильний догляд за гальмівною системою автомобіля передбачає своєчасну заміну колодок і стершихся дисків. Автовласникові слід уникати різких гальмувань в підлогу, в особливості не потрібно затискати педаль гальма і зупинятися з такими нагрітими до високих температур дисками. Також необхідно своєчасно міняти гальмівну рідину, що і забезпечує правильну роботу всієї системи з ефективним уповільненням автомобіля.

Змінюючи колодки і гальмівні диски, перевагу слід віддавати виключно оригінальних запчастинах або ж деталей, які виконані добре себе зарекомендували виробниками. В цьому випадку можна буде попередити передчасний знос або ж термічну деформацію таких металевих елементів.

Підіб'ємо підсумки

Водієві, щоб продовжити термін служби гальм, не слід гальмувати безпосередньо в калюжі, а також зупинятися після різких екстремальних гальмуванні або ж з розігрітими гальмами утримувати автомобіль нерухомим за рахунок натиснутій педалі гальма. Пам'ятайте також і про обов'язкове обслуговування і сервіс автомобіля, заміні колодок і дисків, гальмівної рідини і використання для цієї роботи якісних і оригінальних запчастин.

Джерело: https://cartechnic.ru/

Інші статті