Продавець auto-detali розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
3160 відгуків
promo_banner

Ви звернулися до магазину Авто-Деталі у неробочий час. Ваше звернення буде опрацьовано у порядку черги найближчого робочого дня.

Магазин автозапчастей

Відмова гальм: як правильно зупинити машину ручним гальмом?

Відмова гальм: як правильно зупинити машину ручним гальмом?

Відмова гальм: як правильно зупинити машину ручним гальмом?

Відмова гальм: як правильно зупинити машину ручним гальмом?

Несправності гальмівної системи найчастіше з'являються несподівано для водія, тому вкрай важливо правильно діяти ручником, щоб зупинити автомобіль і попередити небезпечні дорожньо-транспортні пригоди. Поговоримо детальніше про те, як же слід гальмувати ручником, щоб уникнути аварії і зупинити автомобіль.

Відмова гальм: як правильно зупинити машину ручним гальмом?

Проблеми з гальмами

Саме відмова гальм є однією з поширених причин дорожньо-транспортних пригод. Якщо педаль гальма провалюється в підлогу, але автомобіль не сповільнюється, багато автовласників губляться в такій ситуації, вони забувають про існування ручника, що і призводить до зіткнення з іншими автомобілями. Сучасні машини оснащені численними електронними системами і датчиками, які дозволяють попередити водія про небезпеку, однак навіть у цьому випадку неможливо повністю виключити появу проблем з автомобілем.

Найчастіше причиною несправності гальмівної системи є порушення герметичності контуру, коли гальмівна рідина виливається з трубок. У підсумку забезпечити необхідну ефективність уповільнення просто не представляється можливим. Педаль в такому випадку практично провалюється в підлогу, а автомобіль, якщо і починає зупинятися, то вкрай повільно. Загальмувати в подібному випадку можна з допомогою ручного гальма, який механічно не пов'язаний з основною системою, а працює за рахунок додаткових колодок, розташованих в задніх колесах.

Багато сучасні автомобілі вже не мають класичного ручника, а оснащені електронним стоянковим гальмом. Часто водії впевнені, що використовувати такий механізм для екстреної зупинки автомобіля буде неможливо. Однак інженери при розробці такого електронного стоянкового гальма передбачили можливість його активації навіть на високій швидкості, що дозволяє зупинити автомобіль, якщо основна гальмівна система відмовила. В такому випадку електропривод затискає задні гальмівні колодки, що швидко і відносно безпечно зупиняє автомобіль.

Як за допомогою ручника зупинити авто, якщо відмовили основні гальма?

Особливості використання ручного гальма

При використанні ручного гальма проблема полягає в тому, що дозувати інтенсивність затиску колодок буде вкрай складно. Тому при такому гальмуванні ручником колеса найчастіше намертво блокуються, а якщо автомобіль знаходиться в повороті або у нього вивернуті передні колеса, це може призвести до заносу автомобіля. На машинах з коробкою автомат можна гальмувати двигуном, плавно відпускаючи педаль газу, сповільнюючи тим самим машину. Але, якщо ситуація така, що потрібно різко зупинити автомобіль, то в такому випадку необхідно діяти вже ручником, намагаючись дозувати зусилля на гальмівні колодки.

Щоб загальмувати ручником, необхідно натиснути на важіль відповідну кнопку, яка відпускає всю конструкцію, після чого плавно, а не різким рухом піднімати ручник, що дозволить правильно дозувати зусилля на гальма. Поступово, піднімаючи ручник і затискаючи колодки, можна підібрати оптимальну інтенсивність сповільнення, що дозволить зупинитися навіть в екстреній ситуації. Досвідчені водії одночасно застосовують гальмування ручником і двигуном, що мінімізує навантаження на мотор і знижує ймовірність блокування коліс.

 

При гальмуванні ручником слід діяти максимально акуратно, потрібно лише пам'ятати про те, що на слизькому покритті, після дощу або в умовах ожеледиці користуватися таким способом гальмування необхідно максимально плавно і акуратно. Не ручником рекомендується гальмувати в повороті або ж одночасно повертати кермо при заблокованих колесах. У подібному випадку уникнути заносу буде вкрай складно, що і призводить до серйозних дорожньо-транспортних пригод.

Автовласнику потрібно пам'ятати, що ручник також потребує відповідного обслуговування. Необхідно час від часу затискати ручне гальмо, що не дає всій системі заіржавіти і прикипіти до металевих елементів гальмового супорта. Також раз в 50-60 тисяч кілометрів пробігу або по мірі необхідності проводять заміну гальмівних колодок ручника, які швидко сточуються при їх активному використанні.

Підіб'ємо підсумки

Поломки гальмівної системи – це завжди велика проблема, куди гірше, якщо такі несправності виникають під час руху автомобіля, що змушує користуватися ручним гальмом для зупинки машини. Діяти ручником необхідно максимально обережно, плавно дозувати навантаження, попереджаючи тим самим повну блокування коліс, що може призвести до заносу автомобіля. Особливо обережно слід гальмувати ручником в умовах дощу, снігу і ожеледиці.

Джерело: https://cartechnic.ru/

Інші статті
  • ТОП виробників деталей гальмівної системи
    ТОП виробників деталей гальмівної системи
    Одной из важнейших деталей дисковой системы торможения является сам диск. Это устройство, которое испытывает постоянное трение, но при этом должно сохранять свою форму. Изготавливаются диски из прочного и надежного металла, чтобы колодки не стирали рабочую поверхность (или делали это минимально). Важно убедиться в том, что вы покупаете качественный диск, иначе уже через полгода эксплуатации автомобиль начнет демонстрировать неприятности в эксплуатации.
    Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner