Продавець auto-detali розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
291 відгук
Магазин автозапчастей
  • auto-detali
  • Статті
  • Як правильно користуватися автомобільним домкратом: 8 рекомендацій фахівців

Як правильно користуватися автомобільним домкратом: 8 рекомендацій фахівців

Як правильно користуватися автомобільним домкратом: 8 рекомендацій фахівців

Як правильно користуватися автомобільним домкратом: 8 рекомендацій фахівців

Як правильно користуватися автомобільним домкратом: 8 рекомендацій фахівців

В багажнику кожного автомобіля є домкрат, але при цьому не кожен водій вміє ним правильно користуватися. Тоді як неправильне використання домкрата не тільки не дозволить самостійно провести заміну пробитого колеса, але і водій ризикує зашкодити пороги, після чого кузову потрібний дорогий і складний ремонт. Поговоримо детальніше про те, як правильно користуватися автомобільним домкратом.

Як правильно користуватися автомобільним домкратом: 8 рекомендацій фахівців

Трохи теорії

Домкрат - це переносний пристрій, яке дозволяє піднімати вантажі, у тому числі легкові і вантажні автомобілі. На сьогоднішній день використовується кілька різновидів домкратів, які розрізняються своїми показниками вантажопідйомності. Вибираючи домкрати для автомобілів, необхідно віддавати перевагу таким моделям, які мають максимально можливу вантажопідйомність. Це дозволить виключити в подальшому які-небудь проблеми при підйомі автомобіля, навіть на не дуже щільному грунті, коли на домкрат припадають підвищені навантаження.

Коли використовуються домкрати

Частіше всього використовувати домкрат потрібно в тому випадку, коли у пробилося колесо автомобіля. Також водій може самостійно виконувати сезонну заміну коліс, відповідно потрібно використовувати такий домкрат для підйому автомобіля.

Рекомендації по правильному використанню домкрата при підйомі авто

Фахівці дають наступні рекомендації щодо правильного використання домкрата:

1. Під колесо, яке буде залишатися на землі, можна підкласти камінь або дошку.

2. Колеса в обов'язковому порядку блокуються, для чого затягують ручник і включають першу передачу на механіці.

3. З автомобіля слід вивантажити всі важкі предмети.

4. Машина повинна знаходитися на горизонтальній поверхні.

5. Ще до безпосередньо підйому колеса слід відкрутити гайки на дисках.

6. Домкрат встановлюється в спеціальні вушка, які виконані з посиленого металу.

7. Безпосередньо піднімати автомобіль домкратом слід плавно і акуратно.

8. Колесо піднімають приблизно на 10 сантиметрів над землею.

Піднявши машину над поверхнею землі, акуратно знімається колесо, після чого встановлюють нове колесо, також плавно опускають машину і затискають фіксуючі болти. Зазвичай така робота не займає багато часу, тому з її виконанням можна впоратися буквально за 10-15 хвилин. Пам'ятайте про те, що необхідно дотримуватися максимальну акуратність, що виключить пошкодження автомобіля в результаті таких незграбних дій водія.

 

Поширеною помилкою багатьох водіїв при підйомі автомобіля на домкраті є така ситуація, коли вони не встановлюють підйомний пристрій в спеціальні вушка. Невеликі вушка виконуються з максимально міцної сталі, тому навіть у тому випадку, коли на невелику ділянку доводиться величезний тиск, метал не пошкодиться, а в подальшому не потрібно виконувати ремонт порогу.

Крайне важно использовать качественные грузоподъёмные домкраты, а не дешёвые китайские подделки.  Помните о том, что в последующем куда сложнее и дороже ремонтировать поврежденный погнутый порог, чем возможная экономия на покупке качественного домкрата. Поэтому мы не рекомендуем вам экономить и покупать такие аксессуары, которые полностью подходят под ваш автомобиль, а в идеале используйте оригинальные домкраты.

Рекомендации по правильному использованию домкрата при подъеме авто

Подведём итоги

Вміння користуватися домкратом дозволить навіть у складній ситуації за містом замінити пробите колесо, а автовласник буде позбавлений від необхідності звертатися в подібній ситуації за послугами евакуатора. Діяти при підйомі машини домкратом необхідно гранично акуратно, автомобіль повинен знаходитися на горизонтальній майданчику, колеса заблоковані ручником і включеною передачею на механіці. Також пам'ятайте про те, що слід використовувати виключно якісні домкрати, вантажопідйомність яких відповідає типу автомобіля.

Джерело: https://cartechnic.ru/

Інші статті