Продавець auto-detali розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
292 відгуків
Магазин автозапчастей
  • auto-detali
  • Статті
  • У яких випадках слід скоротити міжсервісний інтервал заміни моторного масла

У яких випадках слід скоротити міжсервісний інтервал заміни моторного масла

У яких випадках слід скоротити міжсервісний інтервал заміни моторного масла

У яких випадках слід скоротити міжсервісний інтервал заміни моторного масла

У яких випадках слід скоротити міжсервісний інтервал заміни моторного масла

Більшість автовласників виконують заміну моторного масла раз в 10 000 кілометрів, що відповідає рекомендаціям виробників автомобілів. Однак у певних обставинах слідування такому сервісного інтервалу буде помилковим. У результаті відзначається істотний знос двигуна, а в подальшому власник машини стикається з необхідністю виконувати дорогий і складний ремонт. Поговоримо детальніше про те, в яких ситуаціях потрібно частіше міняти моторне масло.

У яких випадках слід скоротити міжсервісний інтервал заміни моторного масла

Динамічна і швидкісна їзда

Сучасні двигуни автомобілів відрізняються хорошими характеристиками потужності, однак, постійно працюючи на підвищених навантаженнях з високими оборотами, такий мотор буде швидко зношуватися. В олії скупчуються різні забруднення, в подібних випадках технічну рідину слід міняти частіше, ніж при спокійній їзді. Тому «гонщикам» краще скоротити період сервісного обслуговування до 6-7 тисяч кілометрів пробігу.

Покупка уживаного авто

При купівлі вживаного автомобіля нам просто невідомо, яке раніше використовувалося масло і як часто виконував сервіс попередній власник. Нерідкі ситуації, коли в двигуні такого уживаного авто є численні відкладення, які складно вимити, навіть виконуючи спеціальну миття з використанням відповідної автохімії. Тому рекомендується скоротити інтервал масляного сервісу, так як навіть нове масло буде забруднюватися від такого старого мотора.

У яких випадках слід скоротити міжсервісний інтервал заміни моторного масла

Після покупки машини необхідно не тільки провести комплексну діагностику двигуна, але і замінити свічки запалювання, промити мотор з допомогою відповідних складів, залити якісне масло, яке змінюється на пробігу близько 4 000 кілометрів. Тільки в такому випадку автовласник буде впевнений в тому, що в подальшому не виникне жодних проблем з мотором, не потрібно відновлювати двигун після його клина або інших серйозних поломок.

Часта робота на холостому ходу

У великих містах автомобіль часто буде простоювати в пробках, тому при виконанні сервісу, у тому числі заміни оливи необхідно враховувати не тільки пробіг машини, але і так звані години. Навіть якщо автомобіль не рухається, але двигун при цьому заведений, масло виробляє свій ресурс, у подальшому при пробігах близько 5000 кілометрів в ньому вже накопичуються продукти зносу і різні забруднення, тому такого мотору потрібно оперативний сервіс та зміна технічної рідини.

Експлуатація автомобіля в суворих умовах

В умовах крайньої півночі, високої вологості і запорошених доріг всі такі забруднення виявляються в тому числі і в моторному маслі, що приводить до швидкої втрати експлуатаційних характеристик. Щоб попередити подібне потрібно своєчасно виконувати сервіс, змінюючи олія не на звичайних 10 000 кілометрів, а при пробіг до 6000 кілометрів. Подібне дещо збільшує витрати автовласника, проте це дозволяє уникнути передчасного зносу мотора і необхідності виконання дорогого і складного ремонту.

У яких випадках слід скоротити міжсервісний інтервал заміни моторного масла

При зміні типу масла

Також необхідність скорочення інтервалу масляного сервісу виникає в тих випадках, якщо автовласник змінює марку технічної рідини. Це може привести до появи змащення різних забруднень і щільних компонентів, які залишилися від старого мастила. У підсумку, щоб попередити поява задирів, необхідно після того, як мотор залита нова технічна рідина, виконати її зміну через 5000 кілометрів. В подальшому сервіс виконується вже зі стандартним інтервалом.

Підіб'ємо підсумки

Своєчасний сервіс автомобіля стане обов'язковою умовою безпроблемної експлуатації машини і відсутності серйозних поломок двигуна. Виконувати таку роботу слід з використанням виключно якісної мастила, а міжсервісний інтервал у звичайних умовах складає 8-10 тисяч кілометрів пробігу. Однак у певних ситуаціях, коли машина тривалий час простоює на холостому ходу, експлуатується у важких умовах, автовласник практикує динамічну швидкісну їзду або куплений старий автомобіль, варто один або кілька разів змінити масло з скороченим інтервалом.

Джерело: https://cartechnic.ru/

Інші статті