Чим варіатор краще класичних автоматів?
Чим варіатор краще класичних автоматів?
Вибираючи новий автомобіль або потриману машину, ми незмінно звертаємо увагу на її трансмісію, яка може бути механічною, автоматичною або безступінчатим варіатором. Поговоримо детальніше про те, що краще класичний автомат або варіатор.
Автоматичні АКПП
Автоматичні трансмісії - це, напевно, на сьогоднішній день найпоширеніший тип КПП. Сучасні коробки передач мають 8 чи навіть 10 ступенів, що дозволяє оптимальним чином реалізовувати потужність двигуна, при цьому забезпечується паливна економічність, комфорт використання автомобіля, а автовласникові не потрібно постійно вичавлювати зчеплення і перемикати передачі.
Основною перевагою такої коробки передач є її зручність використання. У минулому на механічних трансмісіях потрібно постійно вичавлювати педаль зчеплення, акуратно включати передачу, і лише після цього ми могли розганятися або гальмувати. Складніше всього було плавно рушити з місця, не кинувши при цьому зчеплення і не вщухнувши. Використання АКПП повністю вирішило всі такі проблеми, істотно спростивши керування автомобілем.
Спочатку з'явившись на ринку АКПП не володіли достатньою надійністю, у автомобілів з такими коробками передач погіршувався показник витрати палива, машини мали посередні динамічні показники. Сьогодні ж всі подібні проблеми повністю вирішені, сучасні автомати мають 6-8 і більше ступенів, за своїми експлуатаційними характеристиками такі трансмісії навіть перевершують звичайні ручні коробки передач.
Єдиний можливий недолік автоматичних коробок передач — це складність такої конструкції, відповідно часто відзначаються їх поломки. У підсумку, автовласникові доводиться регулярно звертатися в сервіс і виконувати дорогий ремонт. Також необхідно подбати про своєчасне сервісі, зокрема, потрібно регулярно міняти масло і проводити відновлювальні планові ремонти.
Переваги та недоліки, особливості варіатора
Прообразом конструкції автомобільного варіатора стала розробка ще Леонардо да Вінчі, який придумав оригінальний механізм з двома паралельними валами і шківом між ними. У подальшому такий безступінчатий привід дещо змінився, а в кінці дев'яностих і двотисячних років минулого століття його стали з успіхом використовувати на багатьох сучасних автомобілях. Сьогодні все більша кількість виробників пропонують свої машини в базі або за невелику доплату з безступінчатим коробкою передач.
Основними перевагами коробок цього типу є мінімальний вагу конструкції, компактність, можливість перемикати передачі без розриву потужності. Останнє виключає поштовхи і стусани при зміні ступенів, що характерно для автомата, при цьому зменшується витрата палива, особливо це відчувається при використанні машини в умовах міста.
При використанні автомобіля з варіатором практично не відзначаються які-небудь западання потужності, водій отримує безперервну тягу, яка без провалів наростає в міру розгону автомобіля. Однак, як і у будь-якої іншої технології, у варіаторів є певні недоліки. В першу чергу, це складність обслуговування такої трансмісії, яку раз у 100 000 кілометрів потрібно приховувати, перевіряти ступінь зносу шківа і валів і при необхідності виконувати їх заміну.
Вибираючи автомобіль з коробкою передач варіатор, слід пам'ятати про те, що їх обслуговування та ремонт представляє велику складність, відповідно, не кожна майстерня візьметься за таку роботу. При цьому вартість ремонту буде відповідати складності виконуваної роботи. Автовиробники запевняють, що їх АКПП надзвичайно надійні і довговічні, однак, в дійсності, ресурс такого варіатора буде менше, ніж у класичних автоматів. Тому не рідкість необхідність капітального відновлення або заміна трансмісії вже при пробігу в 200 000 кілометрів.
Що ж краще вибрати?
У кожному конкретному випадку вибір буде відрізнятися і більшою мірою він залежить від індивідуальних переваг автовласника. Комусь подобається плавна безступінчата тяга варіатора, хто-то все вже готовий миритися з деякими незручностями використання автомата, віддаючи перевагу таким коробок передач за їх надійність і довговічність.
Потрібно лише пам'ятати про те, що, вибираючи уживаний автомобіль з такою автоматичною або безступінчатим трансмісією, необхідно виконувати комплексну діагностику машини, в тому числі за допомогою відповідного комп'ютерного обладнання для діагностики, що дозволить визначити стан окремих вузлів, і на підставі висновків майстра про технічний стан авто купувати ту чи іншу машину.
Джерело: https://cartechnic.ru/
- ТОП виробників деталей гальмівної системиОдной из важнейших деталей дисковой системы торможения является сам диск. Это устройство, которое испытывает постоянное трение, но при этом должно сохранять свою форму. Изготавливаются диски из прочного и надежного металла, чтобы колодки не стирали рабочую поверхность (или делали это минимально). Важно убедиться в том, что вы покупаете качественный диск, иначе уже через полгода эксплуатации автомобиль начнет демонстрировать неприятности в эксплуатации.Повна версія статті