Продавець auto-detali розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
291 відгук
Магазин автозапчастей

Який привід краще вибрати: передній або задній?

Який привід краще вибрати: передній або задній?

Який привід краще вибрати: передній або задній?

Який привід краще вибрати: передній або задній?

Протягом багатьох десятків років багато автовласників ведуть суперечку про те, який же привід для автомобіля краще: передній або задній. Кожна з таких технологій має свої певні переваги і недоліки. Необхідно правильно вибирати машину, в тому числі враховуючи особливості експлуатації та тип приводу.

Історія розвитку

XX століття - це роки активного розвитку автотранспорту, з'являлися багато великі виробники, удосконалювалася конструкція основних вузлів машин, у результаті у виграші був незмінно покупець, який отримував все більш швидкі, економічні, комфортні і безпечні у використанні автомобіля. В середині минулого століття аж до вісімдесятих років найбільшою популярністю користувалися автомобілі із заднім приводом. Вважалося, що така компоновка дозволяє краще реалізувати потужність, забезпечуючи оптимальну керованість і кращу безпеку транспорту. Проте вже у вісімдесятих і дев'яностих роках минулого століття все більше автовиробників переходили до переднього приводу, який не тільки здешевлює технологію виробництва автомобілів, але і дозволяє вирішити проблему з експлуатацією транспорту в зимовий час року. Управляти такою передньопривідною машиною взимку було куди простіше, ніж задньопривідним авто.

У підсумку, навіть сьогодні немає єдиної думки про те, що ж краще - задній або передній привід. Якісь автовиробника, наприклад, BMW є прихильниками виключно заднього приводу, пропонуючи лише в якості додаткової опції повнопривідні системи. Тоді як інші автовиробники виробляють виключно автомобілі з провідними передніми колесами, що дозволяє здешевити виробництво автотранспорту.

Який привід краще вибрати: передній або задній?

Переваги і недоліки переднього приводу

На сьогоднішній день саме передньопривідні автомобілі отримали найбільшого поширення, що пояснюється наступними перевагами:

 

1. Менша собівартість автомобіля.

 

2. Простота конструкції.

 

3. Меншу вагу автомобіля.

 

4. Спрощення керованість на слизькій засніженій дорозі.

 

На сьогоднішній день багато автовиробників намагаються запропонувати покупцям більш дешеві якісні автомобілі, а одним з дієвих способів зниження ціни є саме передньопривідна компонування. Не потрібно прокладати довгий карданний вал, а за умови розташування двигуна з коробкою передач поперек істотно спрощується конструкція техніки. Завдяки зниженню ваги у передньопривідних автомобілів істотно спрощується і поліпшується управління транспортом, при цьому така машина краще гальмує і споживає менше палива.

Переваги і недоліки переднього приводу

До переваг передньопривідних автомобілів можна віднести той факт, що в салоні відсутній центральний тунель, який необхідний для прокладки карданного вала до заднім провідним колесам. Відповідно, простору в салоні буде більше, можна організувати повністю трансформуються сидіння, які можуть розкладатися в ідеально рівну підлогу.

Однак і недоліки такої технології все ж є. В першу чергу, це підвищене навантаження на передні шини. У результаті збільшуються витрати автовласника, якому частіше доводиться міняти покришки, швидко стираються в процесі експлуатації транспорту. Також необхідно розуміти, що основні великовагові елементи у передньопривідних автомобілів знаходяться під капотом, відповідно развесовка порушується і машина гірше управляється при швидкісному пилотаже. Саме тому всі спорткари виконуються виключно з заднім або повним приводом. Може також погіршуватися комфорт використання автомобіля, що пояснюється особливостями підвіски і великовагової передньою частиною, яка призводить до значних содроганиям кузова при експлуатації машини на розбитих нерівних дорогах.

Переваги і недоліки заднього приводу

Задньопривідні машини — це класична технологія з прокладеними через весь салон під спеціальним захисним кожухом карданним валом. Автомобілі із задніми провідними колесами відрізняються кращим поведінкою при швидкісному пилотаже, проте в ожеледицю і на слизькій дорозі такою машиною все ж важко керувати, особливо за значної потужності двигуна.

Недоліком заднього приводу можна вважати складність конструкції, відповідно вартість виробництва таких автомобілів незмінно збільшується. Проте в подальшому ремонт і обслуговування такого автотранспорту не представляє особливої складності, тому експлуатаційні витрати у автовласників будуть нижче, ніж на передньопривідних автомобілях.

Переваги і недоліки заднього приводу

Вага у задньопривідних автомобілів розподіляється оптимальним чином в рівній мірі між передом і задом, що істотно покращує комфорт на борту і керованість техніки. Особливо це відчувається при використанні автомобілів на розбитих російських дорогах і при експлуатації автомобіля з низькопрофільною спортивною гумою.

Автомобілі із заднім приводом краще реалізують потужностні характеристики двигуна, швидше розганяються, відповідно показники витрати палива у них можуть бути менше, при порівнянній динаміці з передньопривідним транспортом. Таке краще використання потужності двигуна дозволяє автовиробникам встановлювати на подібні автомобілі двигуни з меншим обсягом, що робить техніку більш доступною для покупців.

Основним недоліком задньопривідних автомобілів є саме складність їх керування на слизькій і зледенілій дорозі. Варто водієві неакуратно натиснути на газ в повороті або з вивернутим кермом, як машина відразу йде в занос, скорегувати який вкрай складно. Тому експлуатація авто в зимову пору року зажадає від автовласника відповідного майстерності, максимальної акуратності і обережності. Вирішити проблему з такою керованістю транспорту на зледенілих дорогах можна шляхом використання різних автоматичних систем, які підвищують безпеку керування технікою.

Висновки

Вибір автомобіля із заднім або переднім приводом обумовлений не тільки перевагами і недоліками таких технологій, але і, найчастіше, індивідуальними уподобаннями автовласника. Комусь подобаються машини з переднім приводом, які прості в експлуатації і не доставляють яких-небудь проблем в зимовий час року, а хтось віддає перевагу саме задні ведучі колеса, що, на їхню думку, дозволяє отримати максимум задоволення від керування автомобілем.

Джерело: https://cartechnic.ru/

Інші статті