Продавець auto-detali розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
292 відгуків
Магазин автозапчастей
  • auto-detali
  • Статті
  • Чому в автомобілях перегорають навіть світлодіодні лампи?

Чому в автомобілях перегорають навіть світлодіодні лампи?

Чому в автомобілях перегорають навіть світлодіодні лампи?

Чому в автомобілях перегорають навіть світлодіодні лампи?

Чому в автомобілях перегорають навіть світлодіодні лампи?

Автовиробники, що пропонують покупцям машини зі світлодіодними фарами, стверджують, що така технологія, по суті, є вічною, тому яких-небудь проблем з експлуатацією фар не виникне, при цьому не потрібно буде проводити ремонт та заміну перегорілих світлодіодів. Однак у дійсності такі фари все ж перегорають, приводячи до істотного збільшення витрат у власника транспорту. Поговоримо детальніше про те, чому фари на світлодіодах перегорають і як вирішити подібні проблеми.

Чому в автомобілях перегорають навіть світлодіодні лампи?

Експлуатація світлодіодних фар

Світлодіодні фари - це сучасна технологія, яка дозволяє забезпечити максимальну дальність освітлення, якість генерованого світлового потоку, що позитивно позначається на безпеці транспорту. За умови правильної експлуатації такої світлотехніки і відсутність проблем в електросистемі, світлодіоди зможуть працювати протягом 10 тисяч годин, відповідно змінювати такі елементи, по суті, не потрібна.

Поширені поломки:

 

1. При повному згорянні виходить один або кілька діодів в ланцюжку, ланцюг розривається, і лампа повністю гасне.

2. При частковому перегорання відзначається вихід з ладу конкретної ланцюжка, що призводить до падіння яскравості освітлення.

3. Мерехтіння стробоскопа - це характерна поломка для світлодіодів, що пояснюється перегрівом напівпровідників при наявності проблем з їх електропостачанням.

 

Сучасні автомобілі оснащені інтелектуальними блоками управління світлодіодних фар, дозволяючи оптимальним чином регулювати потужність освітлення, а деякі моделі світлотехніки отримали моторизовані підвіси, які по команді автоматики відводять убік світловий потік, що запобігає осліплення водіїв зустрічних автомобілів.

В дійсності, незважаючи на запевнення виробника про довговічності таких фар, вони часто виходять з ладу, тоді як їх ремонт полягає в заміні перегорілих світлодіодів, при цьому вартість такої роботи буде надзвичайно висока, і не по кишені багатьом автовласникам. Щоб попередити подібні проблеми необхідно в першу чергу стежити за станом електропроводки в автомобілі.

Причини проблем зі світлодіодами

Причини проблем зі світлодіодами

Якість освітлення і стабільна робота світлодіодів забезпечується лише у вузькому діапазоні живлячих струмів. Варто напрузі в мережі злегка відхилитися або збільшиться, у кращому випадку лампи починають мерехтіти, а в худущем потрібно виконувати дорогу заміну елементів освітлення. Незважаючи на використання різних драйверів, які дозволяють гарантувати напруга на світлодіодах, оптимальне для таких елементів освітлення, все вже виключити проблеми в електросистемі просто неможливо. Навіть найменшого замикання, яке викликане злегка закоротившей проводкою, буде достатньо, щоб повністю вивести з ладу світлодіоди.

Те ж саме стосується і різних елементів салонного освітлення і противотуманок, які зовсім не вміють драйверів, що відповідають за стабілізацію напруги. Як результат, такі лапочки найчастіше виходять з ладу, і в подальшому потрібно їх дорогий ремонт. На жаль, попередити різного роду скачки напруги в мережі вкрай складно, тим більше сьогодні, коли в автомобілях використовуються різні реєстратори, навігатори, інші електропристрої.

Ще однією поширеною причиною поломки світлодіодних фар є економія самого автовласника на якості використовуваних запчастин. У тому випадку, якщо з ладу виходить блок управління, який в тому числі відповідає за правильне електропостачання світлотехніки, можуть відзначатися поломки дорогих фар, саме через використання неякісних діммеров та блоків керування. Найчастіше таке відзначається в тих випадках, коли проводиться самостійний тюнінг автомобіля, його власник встановлює LED-фари, набуваючи при цьому не надто якісні китайські блоки управління.

перегоріла LED лапма фари

Щоб уникнути подібних проблем і не міняти щороку перегорілі лампи, слід відразу ж подбати про використання якісних запчастин, у тому числі купуючи оригінальні модулі і блоки управління. Це дозволить гарантувати безпроблемність експлуатації світлотехніки, а також її правильну роботу, із забезпеченням максимально можливої безпеки транспортного засобу.

Використання неякісних світлодіодів також може призвести до їх частого перегорання, і необхідність виконувати дорогий ремонт. Якщо автовласник самостійно встановлює світлодіоди або головний світлотехніку, і при цьому економить на якості елементів освітлення, вибираючи лампочки подешевше, які не відрізняються якістю виготовлення, освітлення може швидко виходити з ладу, навіть за умови його правильної експлуатації. Тому, щоб уникнути подібного, слід все вже встановлювати на автомобіль оригінальну світлотехніку, а якщо вона не передбачена конструкцією, то вибирати led-елементи від добре зарекомендували себе виробників, що дозволить гарантувати їх максимально можливу довговічність.

Неякісно виконаний монтаж також може привезти до подальшим до серйозних проблем з використанням світлодіодних фар. Наприклад, якщо потрібен кузовний ремонт, то майстер, що не має яких-небудь знань про використання такої світлотехніки, може неправильно її встановити, що в подальшому призведе до появи коротких замикань і швидкого виходу з ладу дорогих світлодіодів. При необхідності ремонту, у тому числі відновлення передньої частини автомобіля або при втручанні в електропроводку необхідно в обов'язковому порядку довіряти таку роботу виключно фахівцям, що дозволить гарантувати подальшу безпроблемність експлуатації транспорту.

Експлуатація світлодіодних фар

Підіб'ємо підсумки

У чому безпроблемність експлуатації світлотехніки на діодах буде залежати від якості використовуваних напівпровідників і правильності експлуатації автомобіля. Ні в якому разі не слід допускати стрибків напруги і коротких замикань, що негативно позначається на світлодіодах, які можуть перегорить, вимагаючи дорогої заміни. При виконанні тюнінга і установки на автомобіль led-фар перевагу слід віддавати оригінальної продукції або ж світлодіодам, які виготовлені провідними виробниками.

Джерело: https://cartechnic.ru/

Інші статті