Продавець auto-detali розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
292 відгуків
Магазин автозапчастей
  • auto-detali
  • Статті
  • Рекомендації по використанню взимку системи Старт-Стоп

Рекомендації по використанню взимку системи Старт-Стоп

Рекомендації по використанню взимку системи Старт-Стоп

Рекомендації по використанню взимку системи Старт-Стоп

Рекомендації по використанню взимку системи Старт-Стоп

Багато сучасні автомобілі оснащені функцією Старт-Стоп, яка дозволяє економити паливо, відповідним чином керуючи роботою силового агрегату. Поговоримо детальніше про особливості роботи цієї системи в зимовий час року.

Для чого необхідна функція Старт-Стоп?

Вперше така опція з'явилася на автомобілях в середині двохтисячних років і стала користуватися великою популярністю у найбільших автовиробників, які оснащують нею багато свої автомобілі. Основне призначення такої системи — це економія палива і зменшення забруднення автомобілем навколишнього середовища.

Автоматичний блок керування двигуном і підключена до нього система Старт-Стоп визначає, що автомобіль зупинився, а водій відпустив педаль газу. У цей момент блок управління подає команду на двигун, який глухне і під час стоянки, наприклад, на світлофорі, автомобіль не працює. Варто водієві натиснути на педаль газу, як автоматика миттєво заводить двигун, і ми можемо продовжити рух.

Швидкість роботи цієї системи така, що водій, фактично, не відчуває якогось дискомфорту в тих випадках, коли двигун, то зникає, то знову включається. При цьому є можливість економії палива, а, стоячи в пробках або чекаючи на перехресті дозволяє світло світлофора, ми не забруднюємо навколишнє середовище вихлопними газами.

Рекомендації по використанню взимку системи Старт-Стоп

Робота системи Старт-Стоп в мороз

Багато автовиробників налаштовують цю систему таким чином, щоб вона працювала при температурах повітря більше 4 градусів. Це дозволяє попередити швидке охолодження двигуна, який холод може довгий час виходити на робочу температуру, а за рахунок роботи цієї системи можуть виникнути певні складнощі з прогріванням двигуна. У підсумку в холод двигун, який постійно то глушиться, то заводиться, завжди буде холодним, а, отже, з'являються проблеми зі змазкою рухомих деталей і збільшується витрата палива.

В окремих випадках налаштування системи Старт-Стоп такі, що двигун глушиться не більше ніж на 30 секунд, після чого примусово заводиться, що дозволяє підтримувати в салоні автомобіля оптимальну температуру, також вирішуються проблеми з повільним прогріванням силового агрегату.

Більшість фахівців відзначають, що який-небудь користі від використання функції Старт-Стоп в зимовий час року немає, тому її краще всього примусово відключити. Тим самим вдасться навіть скоротити витрату палива, а мотор буде швидше виходити на робочу температуру, відповідно нам вдасться вирішити проблеми з роботою силового агрегату.

Робота системи Старт-Стоп в мороз

Вплив цієї електронної системи на надійність двигуна

Більшість автовиробників стверджують, що використовуються ними системи Старт-Стоп жодним чином не позначаються на ресурсі двигуна і наявних навісних агрегатів. Однак у дійсності в момент запуску двигуна на двигун і різне навісне обладнання припадають підвищені навантаження. Стоячи в пробці, ми можемо часто подкатываться вперед, після чого повністю зупиняємося. Електронна система в даному випадку буде десятки разів заводити і глушити двигун. Не дивно, що на мотор в даному випадку буде припадати підвищене навантаження, що може призвести до його швидкого виходу з ладу.

Здатні дані системи розрядити акумулятор?

У момент пуску двигуна саме на акумулятор доводиться підвищене навантаження, так як батареї необхідно дати заряд для іскри свічок запалювання. Якщо нам потрібно безліч раз заводити і глушити двигун, то істотно збільшується навантаження на батарею. У сучасних автомобілях ця проблема вирішується комплексно. В першу чергу на таких машинах використовується акумулятор підвищеної потужності, що дозволяє йому з легкістю справлятися з частими циклами запуску двигуна.

Застосовується генератор дозволяє ефективно заряджати акумулятор навіть при невеликих пробігах. Стоячи в пробці і постійно подкатываясь на кілька метрів вперед, після чого відключаючи автоматикою двигун, можна не хвилюватися з приводу, що в акумулятора просто закінчиться заряд. Використовуються автоматичні системи пильно стежать за наявністю заряду в акумулятора і при падінні ємності батареї може бути примусово відключена функція Старт-Стоп, після чого генератор, навіть коли автомобіль рухається з невеликою швидкістю або стоїть у заторі, буде швидко заряджати акумулятор.

Здатні дані системи розрядити акумулятор?

Переваги та недоліки системи Старт-Стоп на дизельних і бензинових двигунах

В силу своєї конструкції дизельні двигуни вважаються більш навантаженими, відповідно часті цикли запуску мотора можуть призвести до зниження ресурсу силового агрегату. Саме тому такі системи рідко коли застосовуються на дизельних двигунах, а будь-який досвідчений моторист порекомендує все ж примусово відключити роботу функції Старт-Стоп, що дозволить продовжити ресурс двигуна.

Як відключити цю електронну функцію?

Відключити систему Старт-Стоп на сучасному автомобілі можна різними способами. Окремі виробники пропонують можливість автовласникові самостійно відключити таку опцію, і в подальшому автомобіль працює як класична машина, а автоматика не глушить мотор при тривалих зупинках. Однак така можливість самостійного відключення функції Старт-Стоп доступна лише на деяких автомобілях.

На більшості сучасних машин відключення Старт-Стоп системи можливо лише шляхом перепрошивання блоку управління двигуном. Зробити це можна, підключивши до мотору відповідний комп'ютер з діагностичною програмою, після чого фахівець змінює налаштування і перепрошивають блок управління. Така робота не представляє особливої складності, проте її повинен виконувати виключно фахівець, що дозволить гарантувати відсутність будь-яких проблем в роботі силового агрегату.

Як відключити цю електронну функцію?

Висновок

Електронна система Старт-Стоп – це досить цікава розробка, яка дозволяє нам економити паливо і покращує показники екологічності транспорту. Використовується автоматика глушить мотор в тих ситуаціях, коли машина зупиняється, а водій тримає натиснутою педаль гальма. Це може бути зупинка в пробці або на перехресті, коли ми очікуємо дозволяючий сигнал світлофора. Тільки знаючи всі переваги і недоліки такої електронної системи, можна правильно вибрати автомобіль, а при необхідності, самому або через відповідну сервісну програму відключити цю функцію, продовживши термін служби двигуна і всього навісного обладнання.

Джерело: https://cartechnic.ru/

Інші статті