Продавець auto-detali розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
291 відгук
Магазин автозапчастей

Чому погано гріє пічка в автомобілі?

Чому погано гріє пічка в автомобілі?

Чому погано гріє пічка в автомобілі?

Чому погано гріє пічка в автомобілі?

При експлуатації автомобіля ми часто стикаємося з різного роду поломками, які істотно ускладнюють використання техніки. Однією з таких несправностей, які доставляють певні проблеми, є вихід з ладу печі, що робить неможливим використання автомобіля в холодну пору року. Поговоримо детальніше в яких випадках виходить з ладу пічка, як провести діагностику цього вузла і відновити його працездатність.

Чому погано гріє пічка в автомобілі?

Потрібна пічка в машині?

Часто при повсякденній експлуатації автомобіля ми не задумуємося про важливість якісної вентиляції та обігріву салону. Водій на автоматі включає обдув стекол, а, сідаючи в холодну машину, ми незмінно нагріваємо її пічкою, роблячи поїздки максимально комфортними. Якщо ж з якихось причин цей сайт вийшов з ладу, то використання автомобіля взимку перетворюється на справжнє катування. У салоні автомобіля завжди буде холод, зігрітися тут просто неможливо, ми не тільки втрачаємо в комфорті управління транспортом, але і ризикуємо підхопити різні гострі і надзвичайно небезпечні хронічні захворювання.

Саме тому експлуатувати машину без правильно працюючої печі просто неможливо. Якщо з якихось причин цей сайт працює неправильно, то слід якомога швидше звернутися в сервіс та усунути наявні поломки. Чим раніше водій звернутися в майстерню, тим простіше провести діагностику і усунути поломку. Не зайвим буде при наявності проблем з нагріванням автомобіля перевірити рівень охолоджуючої рідини. Якщо антифриз знаходиться на мінімумі, то слід долити його в систему, поєднуючи параметри такої охолоджуючої рідини. Також потрібно перевірити працездатність термостата. Це механічний клапан, який відкриває і закриває шлях антифризу по великому і малому контуру, охолоджуючи рідина в системі.

Потрібна пічка в машині?

Найпростіша діагностика несправностей

Безпосередньо діагностика поломок печі в автомобілі не представляє особливої складності. Така система обігріву працює наступним чином: в сорочці циліндрів двигуна охолоджуюча рідина нагрівається, після чого поступає в спеціальний радіатор грубки. У такому радіаторі відбувається нагрівання повітря, що нагнітається вентилятором вулиці в салон автомобіля. Проблеми з нагріванням такого холодного повітря з вулиці і недостатній обсяг його подачі в салон автомобіля може з'являтися з різних причин.

Поширеною причиною, чому не гріє пічка і з'являються проблеми з обігрівом салону, є повітря в системі системи охолодження двигуна. Якщо в машині міняли антифриз, то можливо у системі виявилася повітряна пробка, охолоджуюча рідина погано циркулює, не потрапляючи при цьому в радіатор грубки. У результаті навіть при працюючому вентиляторі в салон буде надходити виключно холодне повітря з вулиці, знижуючи комфорт використання автомобіля.

Необхідно буде перевірити роботу термостата, який являє собою механічний клапан, який перекриває рух охолоджуючої рідини по великому і малому контуру. Якщо при повністю нагрітому двигуні нижні труби в системі холодні, то це означає, що заклинило термостат і охолоджуюча рідина ганяється по малому колу, не встигаючи охолоне, що і призводить до неполадок у роботі двигуна. Ремонт такої несправності буде полягати в заміні вийшов з ладу клапана.

Куди гірше, якщо є проблеми з радіатором печі. В даному випадку необхідно буде проводити складний ремонт нагрівника, розбирається торпедо, знімають радіатор, виконують його огляд і діагностику. Часто усунення несправностей полягає в придбанні нового дорогого сайту. У тому випадку, якщо відзначаються протікання радіатора, то використовувати всілякі герметики слід з великою обережністю. Справа в тому, що такі герметики можуть призвести до проблем у роботі двигуна. В останньому випадку ремонт буде куди дорожче, ніж покупка нового радіатора для печі.

В окремих випадках відзначаються поломки вентилятора, який не нагнітає повітря в салон автомобіля. Треба буде перевірити працездатність електродвигуна, щіток і підшипників на самому вентиляторі. Якщо є проблеми з цим вузлом, то куди простіше його замінити в зборі зі щітками і підшипниками, ніж міняти такі елементи окремо. А ось якщо вийшов з ладу електродвигун, то витрати автовласника істотно збільшаться, так як вартість такого елементу надзвичайно висока.

У нових іномарках, де радіатори та клімат-контроль управляються повністю автоматикою, можуть відзначатися проблеми в роботі електроніки. Така поломка обійдеться автовласникові в солідну суму, тим більше, що треба гнати машину на сервіс, визначаючи несправність, після чого виконувати відновлення техніки, яке часто полягає саме в заміні всього блоку управління.

В редких случаях на работу печки влияет забившийся салонный фильтр. Если он засорился, а автовладелец не менял его на протяжении многих лет, то ток воздуха существенно ухудшается, а эффективность работы отопителя снижается. В итоге зимой появляются проблемы с эксплуатацией транспорта. Чтобы избежать подобного рекомендуется на регулярной основе раз в несколько лет менять салонный фильтр, что позволит обеспечить всегда свежий и чистый воздух в машине, исключив поломки в системе обогрева.

Простейшая диагностика неисправностей

Самостійний ремонт або звернення до професіоналів?

В каждом конкретном случае технология ремонта будет отличаться. Если проблема в системе охлаждения автомобилей, упал уровень антифриза или в системе воздушная пробка, то можно самостоятельно устранить такие неисправности, сэкономив на обращении к профессиональным мастерам. Однако если у машины вышел из строя радиатора или же глючит управляющая автоматика, то самому выполнить такой ремонт и устранить имеющиеся поломки будет невозможно. Тем более, что не квалифицированным вмешательством мы можем лишь усугубить имеющиеся поломки, и в последующем стоимость ремонта будет крайне высока.

Тому автовласникові необхідно буде виконати самостійно первинний огляд печі автомобіля, спробувати визначити, чи працює вентилятор або завоздушилась система охолодження двигуна, є достатній рівень антифризу в системі. Якщо самостійно визначити несправність не представляється можливим, то потрібно буде звертатися на СТО, де майстри зможуть точно визначити характер поломки і проведуть оперативний ремонт опалення в автомобілі.

Самостійний ремонт або звернення до професіоналів?

Висновки

Пічка в автомобілі може виходити з ладу з різних причин. Часто ламається термостат, з'являється проблема з вентилятором або ж починає підтікати радіатор. У кожному конкретному випадку технологія ремонту буде відрізнятися, а автовласник може самостійно виконати лише найпростіші відновлення техніки, заощадивши в послідуючому на зверненні до професійних майстрам.

Джерело: https://cartechnic.ru/

Інші статті