Продавець auto-detali розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
291 відгук
Магазин автозапчастей
  • auto-detali
  • Статті
  • Особливості зимової експлуатації машини: як уникнути зимових проблем?

Особливості зимової експлуатації машини: як уникнути зимових проблем?

Особливості зимової експлуатації машини: як уникнути зимових проблем?

Особливості зимової експлуатації машини: як уникнути зимових проблем?

Особливості зимової експлуатації машини: як уникнути зимових проблем?

Досвідчені автовласники прекрасно знають, що зима є найбільш складним часом для автомобіля, коли на використовувану техніку доводиться підвищене навантаження. Правильно підготувати машину до зими, можна в подальшому виключити будь-якої складності з експлуатацією транспорту, уникнути складних поломок, усунення яких незмінно вимагає істотних фінансових витрат. Поговоримо детальніше про те, як уникнути дорожніх проблем і правильно підготувати свій автомобіль до холодів.

Особливості зимової експлуатації машини: як уникнути зимових проблем?

Поточне обслуговування автомобіля

У зимовий час року при низьких температурах істотно змінюються параметри різних технічних рідин, від стану яких безпосередньо залежить правильність експлуатації транспорту. Так, наприклад, загусло і замерзле моторне масло погано змащує рухомі елементи двигуна, з'являється підвищений знос, і, в кінцевому рахунку, автомобіліст може зіткнутися з критичними поломками двигуном. Щоб уникнути подібного необхідно своєчасно виконувати сервіс автомобілів і регулярно міняти моторне масло, підтримуючи його в хорошому технічному стані.

регулярно міняти моторне масло

Те ж саме стосується акумулятора, від стану якого напряму залежатиме безпроблемність експлуатації транспорту. Якщо на машині встановлена стара батарея, яка вже погано тримає заряд, то будь-яке похолодання призведе до того, що стартер не прокрутить двигун. Завести двигун з першого разу не вийде, а свічки будуть залиті незгорілої паливної сумішшю, і в підсумку завести машину буде вже неможливо. Необхідно не тільки розбирати двигун і просушувати свічки, але і в домашніх умовах виконувати підзарядку акумулятора. Тоді як уникнути подібних проблем можна було б, попередньо подзарядив акумулятор або встановивши на автомобіль нову батарею.

стан акумулятора

Автовласникові в першу чергу доведеться подбати про наявність на автомобілі якісних зимових покришок. Необхідність таких спеціалізованих шин не викликає сумнівів. Завдяки застосуванню відповідної гуми суттєво поліпшується зчеплення з дорожнім полотном, що підвищує безпеку керування транспортом і виключає ймовірність дорожньо-транспортних пригод. Якості використовуваних покришок необхідно приділити належну увагу. Вони повинні забезпечувати повну безпеку, автовласнику потрібно буде кожен сезон перевіряти стан протектора, своєчасно змінюючи стершиеся шини.

наявність на автомобілі якісних зимових покришок

Не зайвим буде провести додаткове обслуговування радіатора системи охолодження, зокрема замінити антифриз, якість якого за літо могло погіршиться, що призводить до появи в системі води, яка замерзає навіть при невеликому мінусі. У підсумку, щоб виключити таку неприємну річ, як замерзання радіатора системи охолодження, необхідно своєчасно виконувати сервіс сайту, заливаючи в систему якісний антифриз. Потрібно пам'ятати про те, що витрати на таке правильне обслуговування системи охолодження двигуна будуть куди менше, ніж подальший ремонт мотора при його перегріві.

обслуговування радіатора системи охолодження, зокрема замінити антифриз

В обов'язковому порядку слід подбати про наявність спеціальної незамерзаючої рідини в системі омивання лобового і заднього скла. Взимку дорожники використовують різні реагенти, які плавлять лід, в результаті на наших дорогах завжди лежить снігова каша, а в подальшому така бруд потрапляє на лобові стекла, суттєво погіршується видимість і безпеку управління транспортом. Використовувати в зимовий час року звичайну воду забороняється, так як вона швидко замерзає, розриває бачки, приводить у непридатність привід і численні трубки, подають рідину для миття вікон. Автовласникові слід правильно вибирати незамерзайку, яка повинна повністю відповідати своїм характеристикам і виготовлена з безпечних компонентів.

спеціальної незамерзаючої рідини в системі омивання лобового і заднього скла

Автовласникам не зайвим буде придбати додаткові аксесуари, які спрощують експлуатацію транспорту. Так, наприклад, знадобиться придбати дроти для прикурювання, ланцюги проти ковзання, лебідки і троси. У багажнику можна возити розкладається лопату, яка буде незамінна в глибокому снігу в тих випадках, коли машина застрягла і вибратися самостійно не представляється можливим. Використання таких додаткових аксесуарів дозволить істотно спростити експлуатацію автомобіля в зимовий час року, позбавивши від різного роду проблем, одночасно скоротивши витрати автовласника.

спеціальної незамерзаючої рідини в системі омивання лобового і заднього скла

Загальна діагностика

Жовтень-листопад - це найкращий час для виконання загальної діагностики автомобіля. Автовласникові слід загнати машину на сервіс, де за допомогою спеціального обладнання та на відповідних витягах професіонали зможуть провести огляд транспортного засобу, виявлять наявні несправності і в короткий термін усунуть такі поломки. Необхідно пам'ятати про те, що усунути тільки з'явилася несправність куди простіше, ніж в подальшому відновлювати автомобіль після серйозних поломок. Тому не слід економити на регулярному сервісному обслуговуванні автомобіля. Проводячи таку роботу на регулярній основі, ви будете повністю впевненими у відмінному стані машини, а взимку гарантовано не з'являться критичні поломки, при цьому автовласник позбутися від будь-яких складнощів з експлуатацією його машини.

Загальна діагностика

Використання спеціальної автохімії

Сьогодні в різних магазинах автозапчастин можна знайти різні присадки, добавки в паливо і масло, яке, за запевненням виробника, дозволяють вирішити різні труднощі, незмінно виникають при зимової експлуатації автомобіля. У кожному конкретному випадку вирішувати використовувати такі добавки і присадки автовласникові необхідно індивідуально. Хтось регулярно заливає в мотор і бензобак різну автохімію для очищення форсунок і паливної системи, тоді як інші автовласники рекомендують утриматися від використання такої хімії, так як вона може призвести до появи серйозних поломок у транспорту.

присадки в паливо

Більшість виробників сучасних автомобілів не рекомендують використовувати таку автохімію, так як вона може вивести з ладу паливну систему або негативно позначитися на стані двигуна. А ось власники старих автомобілів можуть з легкістю використовувати різні присадки, які видаляють нагар і різні відкладення, що дозволяє поліпшити технічний стан транспорту, дозволяючи вирішити різні проблеми при зимової експлуатації машини.

Висновки

Правильно підготувати машину до зимової експлуатації, можна повністю уникнути різного роду проблем, які незмінно виникають при використанні автомобіля в зимовий час року. В першу чергу автовласнику потрібно буде приділити належну увагу технічному стану транспорту, поміняти моторне масло, зарядити акумулятор і провести сервіс системи охолодження автомобіля. Також не зайвим буде придбати спеціальні аксесуари, які незамінні при використанні транспорту в холодну пору року.

Джерело: https://cartechnic.ru/

Інші статті