Допоможе якісна зимова гума уникнути аварій взимку?
Допоможе якісна зимова гума уникнути аварій взимку?
До недавнього минулого більшість автовласників експлуатували свої автомобілі на всесезонної гумі, і питання про те, щоб перевзуватися в спеціальні зимові покришки не стояв. Сьогодні ж рекомендується в обов'язковому порядку з настанням холодної пори року одягати шиповані покришки чи фрикційні шини, а весною назад перевзувати машину на літню гуму. Поговоримо детальніше про те, чи є такі зимові шини панацеєю від усіх проблем або ж це вірний спосіб потрапити в аварію.
Літня і зимова резина
Основною відмінністю зимової та літньої гуми є малюнок протектора, а також більш жорсткий компаунд у фрикційних шин, який зберігає всі свої властивості навіть при негативній температурі. Як результат, такі шини забезпечують краще зчеплення з засніженою дорогою, не стираються і не тріскаються при глибокому мінусі. Однак за такі відмінні експлуатаційні характеристики доводиться розплачуватися підвищеною гучністю і погіршенням комфорту автомобіля через підвищеної жорсткості коліс.
Експлуатувати в теплу пору року такі зимові покришки не рекомендується, оскільки вони істотно погіршують поведінку автомобіля на теплому і розпеченому асфальті. Тоді літня гума навпаки взимку починає розтріскуватися, а про якесь хороше зчеплення з дорогою мови взагалі не йде. Тому не дивно, що більшість автовласників все ж воліють перевзувати машину в спеціальні зимові покришки.
Проте в дійсності вартість двох комплектів якісних коліс для зими і літа на сучасні автомобілі буде надзвичайно висока. Це призводить до суттєвого збільшення витрат автовласника, які в спробі заощадити купують неякісні покришки або просто їздять взимку на літніх шинах, намагаючись по-мінімуму експлуатувати свій автомобіль.
Зміна законодавства
Сьогодні необхідність використовувати автомобіля на зимовій гумі в холодну пору року навіть закріплена на законодавчому рівні. Тому зберігаючи на машині літні шини, ми незмінно ризикуємо отримати штраф від ГИБДД, причому якщо спочатку нас чекає 500 рублів такого покарання, то в подальшому за повторне порушення можна позбутися 3.000 рублів. Однак незважаючи на всі старання ДАІ все ж домогтися стовідсоткового використання таких зимових покришок на російських автомобілях все ж неможливо. Пояснюється це в першу чергу економічною ситуацією, тому багато автовласників просто не можуть придбати два комплекти дорогої гуми, тому використовують машини взимку на свій страх і ризик.
Використання спеціальних зимових покришок: за і проти
Досвідчені автовласники зі стажем більше 20-30 років стверджують, що в Радянському Союзі жодних зимових покришок не було, аварійність на дорогах було куди менше, ніж зараз, клімат ще більш суворим. Відповідно, наявність або відсутність на автомобілі спеціальної шипованої гуми, на їхню думку, ніяк не позначається на керованості транспортом та аварійності в зимовий час року.
Частка правди в цьому є. Щоб забезпечити якісне зчеплення з дорогою необхідно використовувати виключно високоякісні покришки, причому їх вартість на автомобілі може скласти 30000 рублів і більше. Погодьтеся, віддати таку суму, і ще стільки ж за літню гуму по кишені не кожному автовласнику. У підсумку, ми купуємо не надто якісні шини, а забезпечити належну безпеку вони просто не в змозі.
Останні проведені дослідження та численні тести дозволили встановити, що на засніженій дорозі кращі результати в керованості показує нешипована гума, яка не має шипів, але забезпечена спеціальним малюнком протектора. Гострі кромки вгризаються в пухкий сніг, що дозволяє забезпечити якісне зчеплення у сніговій каші і на укоченій утрамбованої дорозі. А ось на ожеледі така гума не настільки ефективна, за показниками керованості та зчеплення буде істотно програвати шипованим покришкам.
Спеціальні шини з металевими шипами спочатку були розроблені у Фінляндії, а в подальшому отримали популярність і в Росії. Виготовлені за сучасними технологіями такі покришки відрізняються надійністю і довговічністю, здатні зберігати використовувані шипи протягом трьох-п'яти років і більше. Основним призначенням таких покришок стане використання саме на зледенілих дорогах. Гострі металеві шипи відмінно вгризаються в лід, що дозволяє гарантувати впевнене і якісне зчеплення з таким типом дорожнього покриття. А ось на голому асфальті шиповані покришки будуть не настільки ефективними, часто навіть приводячи до істотного збільшення гальмівного шляху.
Літні покришки в умовах ожеледі і сніжної каші будуть не настільки ефективними, їх рівень зчеплення зі слизькою дорогою буде на вкрай низькому рівні, відповідно суттєво збільшується гальмівний шлях, машина може погано тримати дорогу, з'являються замети і, як результат, дорожньо-транспортні пригоди. Більшість фахівців не рекомендують використовувати транспорт на такий літній гумі, так як, за статистикою, сьогодні аварійність машин на неправильно підібраних покришках збільшується на 25-30%.
І все ж стверджувати про те, що зимова гума є панацеєю від проблем на слизькій дорозі не можна. Більшою мірою безпека управління транспорту взимку буде залежати від досвіду водія, з дотриманням усіх правил дорожнього руху, в тому числі швидкісного режиму та мінімальної дистанції до попереду автомобіля, що йде. Необхідно вирішувати проблему комплексно, у тому числі максимально акуратно управляти транспортом, використовуючи якісні зимові фрикційні або шиповані покришки. Тільки в такому разі можна буде гарантувати безпроблемність використання транспорту, а водій не буде ризикувати потрапити в аварію в зимовий час року.
Підіб'ємо підсумки
При експлуатації автомобіля в зимовий час року вкрай важливо використати якісну зимову гуму, яка може бути фрикційної або спеціальної шиповану. А ось звичайна літня гума або всесезонні моделі, які не рекомендовані до використання, так як рівень їх зчеплення зі слизькою поверхнею і ожеледицею буде вкрай низьким. Це істотно збільшує небезпеку дорожньо-транспортних пригод, в тому числі з тяжкими наслідками. Можна також пам'ятати про те, що у відповідності з останніми поправками до ПДР забороняється використовувати взимку машини на літній гумі.
Джерело: https://cartechnic.ru/
- ТОП виробників деталей гальмівної системиОдной из важнейших деталей дисковой системы торможения является сам диск. Это устройство, которое испытывает постоянное трение, но при этом должно сохранять свою форму. Изготавливаются диски из прочного и надежного металла, чтобы колодки не стирали рабочую поверхность (или делали это минимально). Важно убедиться в том, что вы покупаете качественный диск, иначе уже через полгода эксплуатации автомобиль начнет демонстрировать неприятности в эксплуатации.Повна версія статті