Продавець auto-detali розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
3257 відгуків
promo_banner

Ви звернулися до магазину Авто-Деталі у неробочий час. Ваше звернення буде опрацьовано у порядку черги найближчого робочого дня.

Магазин автозапчастей

Як без енергетиків побороти сонливість за кермом?

Як без енергетиків побороти сонливість за кермом?

Як без енергетиків побороти сонливість за кермом?

Як без енергетиків побороти сонливість за кермом?

Напевно, немає такого водія, який не стикався з бажанням заснути за кермом. Дійсно, в далекій дорозі ми можемо провести за кермом десять годин і більше, і втомленого водія буде незмінно хилити до сну. Як же перемогти сон без використання різних енергетиків.

За статистикою, близько третини всіх аварії на російських дорогах відбувається саме через поснулих за кермом водіїв. Перебуваючи в дорозі по багато годин, ми незмінно втомлюємося, тоді як такі втомлені і сонні водії становлять найбільшу небезпеку на дорозі. Будь автоінструктор порекомендує кожному водієві сідати за кермо виключно свіжим і повним сил. Якщо ж вас долає втома, то не варто ризикувати своїм життям і життям інших людей на дорозі. Іноді буває простіше зупинитися в готелі і поспати кілька годин, після чого повним сил знову вирушити в дорогу.

Встановлено, що безпечний час перебування за кермом не перевищує 12 годин. Яким би досвідченим водій не був, якщо він провів за кермом більше цього часу, у нього незмінно буде знижуватися уважність, з'являються проблеми з реакцією, зростає ризик просто заснути за кермом. Тому рекомендується відповідним чином планувати тривалість поїздки, і якщо вам належить довга дорога, то слід підшукати недорогий готель по дорозі, що допоможе вам якісно відпочити та набратися сил для подальшого продовження поїздки

Як без енергетиків побороти сонливість за кермом?

Перевірений, найкращий і безпечний спосіб не заснути за кермом, це все ж таки зупинитися в належному місці на узбіччі або стоянці і подрімати 10-20 хвилин. Навіть такого короткого відпочинку буде достатньо, щоб зарядитися енергією на кілька годин і гарантовано дістатися до місця призначення. Необхідно лише подбати про безпечне паркування автомобіля. Якщо ви зупиняєтеся на узбіччі, то не зайвим буде включити аварійку, яка попередить інших водіїв про запаркованому автомобілі.

У кожного з нас є свої біологічні годинники. Хтось звик засинати в дев'ять вечора, але при цьому прокидається о п'ятій ранку і може спати цілий день. Тоді як інші люди здатні заснути лише пізно вночі, але при цьому можуть спати до обіду. Відповідно, виходячи з своїх біологічних годин необхідно вибирати оптимальний час для тривалої поїздки. У так званих сов, які звикли засинати пізно, найнебезпечніше час припадає на полудень. А ось жайворонка важко справитися з сонливістю в період з 14:00 до 21:00.

Загальновідомо, що монотонність траси заколисує. Саме тому навіть повного сил водія через 3-4 години дороги почне хилити до сну. Щоб цього не сталося, рекомендується кожні 150 200 кілометрів на шляху зупинятися на 10-15 хвилин, виконувати невелику розминку, також не зайвим буде вийти з машини і зробити невелику прогулянку в 100-200 метрів.

Намагайтеся не мовчати за кермом. Відмінно допомагають у боротьбі з сонливістю попутники, які будуть завжди говорити з водієм. Справа в тому, що під час такої мовленнєвої активності наш мозок постійно пильнувати, відповідно, заснути буде просто неможливо. Якщо ж ви знаходитеся в машині один, то можна просто включити улюблену музику і підспівувати знайомим композиціям. Це не дозволить нашому мозку занурюватися в дрімоту, а проблема зі сном буде повністю вирішена.

Відмінно освіжитися в дорозі можна, просто намочивши холодною водою лоб і потилицю. Так ми зможемо отримати заряд бадьорості на півгодини і більше. Але захоплюватися цим способом боротьби зі сном не слід. Якщо крісла в машині оброблені шкірою і аналогічними матеріалами, то, намочивши потилицю, ми почнемо ковзати в сидіння, що призводить до певних проблем при керуванні транспортом.

Якщо ви відчуваєте, що починаєте засипати за кермом, то можна просто відкрити вікно і потік повітря просто не дасть вам заснути. Таким способом можна вирішити проблеми зі сном у тому випадку, якщо на вулиці літо і температура помітно вище двадцяти градусів. Відкривати вікно в дощ або взимку в мінусову температуру ми б вам не радили. Все ж у даному випадку великий ризик простудитися або підхопити ще більш серйозні захворювання.

Що робити не рекомендується?

Часто можна прочитати в інтернеті рекомендації зупиниться і перекусити в дорозі. Нібито після щільного прийому їжі ми не будемо хотіти спати і зможемо витримати в дорозі п'ять годин і більше. Проте в дійсності прийом їжі навпаки призводить до того, що прилягає до шлунку кров, що робить бажання поспати ще більш сильним.

Те ж саме відноситься і до рясного питва. В такому випадку наш шлунок наповнюється, до нього прилягає кров, і ми починаємо хотіти спати ще більше. Можна, звичайно, випити холодної газованої води або Кока-Коли, однак ефект від такого пиття буде короткочасним і буквально через двадцять хвилин вас знову буде хилити до сну.

Що робити не рекомендується?

Чим шкідливі енергетики?

У придорожніх кафе і магазинах при азс можна знайти різні енергетики, які, за запевненням виробників, допомагають вирішити проблеми зі сном в дорозі. Однак у дійсності такі напої не завжди бувають корисними, а їх ефективності викликає сумніви.

В основі більшості енергетиків буде лежати кофеїн, велика доза якого збудливо діє на наш головний мозок. Однак для людей, які страждають захворюваннями серцево-судинної системи, такий кофеїн і містяться в більшості енергетиків компоненти, можуть бути просто небезпечними. Регулярний прийом таких напоїв призводить до звикання, проблем з організмом і шлунково-кишковим трактом, зокрема.

Установлено, что большинство энергетиков возбуждающе действует на организм, однако буквально через 15-20 минут их эффективность снижается наполовину, а через час после приёма напитка наоборот будет отмечаться острое желание поспать. Подобное объясняется воздействием кофеина на организм, который быстро выводится через печень и желудок. В итоге, нам чтобы бодрствовать приходится пить всё больше энергетиков, а это уже проблемы для печени, желудка и сердца.

Чем вредные энергетики?

Выводы

Будучи в дальней дороге, многие водители, так или иначе, сталкиваются с проблемой усталости и желания уснуть. Лучшим способом справиться с такой усталостью станет непродолжительный отдых длительностью в 20-30 минут. Также можно каждые 100-200 километров пути останавливаться и выполнять небольшую разминку или же постоянно бодрствовать, разговаривая со своими попутчиками и параллельно управляя автомобилем. А ось використовуватися різні енергетики ми б вам не радили, так як вони негативно позначаються на організмі і при частому вживанні призводять до різного роду небезпечних захворювань.

Джерело: https://cartechnic.ru/

Інші статті
  • ТОП виробників деталей гальмівної системи
    ТОП виробників деталей гальмівної системи
    Одной из важнейших деталей дисковой системы торможения является сам диск. Это устройство, которое испытывает постоянное трение, но при этом должно сохранять свою форму. Изготавливаются диски из прочного и надежного металла, чтобы колодки не стирали рабочую поверхность (или делали это минимально). Важно убедиться в том, что вы покупаете качественный диск, иначе уже через полгода эксплуатации автомобиль начнет демонстрировать неприятности в эксплуатации.
    Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner