Продавець auto-detali розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
2780 відгуків
promo_banner
Магазин автозапчастей

Як без підйомника самостійно перевірити підвіску машини

Як без підйомника самостійно перевірити підвіску машини

Як без підйомника самостійно перевірити підвіску машини?

Як без підйомника самостійно перевірити підвіску машини?

З урахуванням розбитих російських доріг саме на підвіску припадає істотна навантаження. Необхідно регулярно виконувати її діагностику, змінюючи зношені деталі, що дозволяє підтримати справний технічний стан автомобіля. Часто самостійно без підйомника виконати таку діагностику важко, а багато автовласників просто не можуть дозволити собі кожні 5 000 - 10 000 кілометрів пробігу звертатися в сервіс і виконувати професійну перевірку машини. Розповімо вам детальніше як самостійно без підйомника виконати діагностику підвіски автомобіля.

Як без підйомника самостійно перевірити підвіску машини?

Самостійна діагностика підвіски машини

Зовсім не обов'язково виконувати діагностику підвіски авто на спеціальному підйомнику. Професіонали зовсім відмовляються від використання таких підйомних пристроїв, так як вивішену машину неможливо перевірити на наявність стукотів у підвісці і розгойдати авто, також з'являються складності з визначенням люфтів в шарнірах стійок і кульових опор. Тому краще всього виконувати перевірку підвіски на автомобілі, що стоїть на землі.

Для такої самостійної перевірки можна використовувати естакади або оглядові ями в гаражі. При можливості діагностику слід виконувати з помічником, який буде розхитувати автомобіль, а друга людина буде безпосередньо в оглядовій ямі спостерігати за поведінкою підвіски і визначати поява стуку і люфта. Якщо при проведенні первинної перевірки виявлено люфти і стуки, що в подібному випадку необхідна поглиблена діагностика.

 

Всі підозрілі шарніри віджимають від деталей, що дозволяє визначити ступінь їх зносу та встановити необхідність заміни. Щоб віджати втулки стабілізаторів і сайлентблоків необхідно використовувати монтажні лопатки або відповідні інструменти. Потрібно візуально оцінити стан гуми шарнірів, саме такі прогумовані елементи від постійних ударів і вібрації швидко зношуються, а без своєчасної заміни вони істотно погіршують стан всієї підвіски.

Окремі деталі навіть можна перевірити без оглядової ями, наприклад для перевірки передніх стійок кладуть долоню на центральну частину амортизатора або чашу опору, і в цей час другої людина починає розхитувати автомобіль. Вібрації при справних амортизаторах повинні швидко згасати. Щоб перевірити стан верхніх подушок амортизаторів і наявність люфтів втулок слід руками посмикати за корпус таких деталей, і, якщо відзначається люфт, потрібна їх заміна.

Найпростіший спосіб самостійної перевірки підвіски автомобіля

Підіб'ємо підсумки

Самостійна діагностика підвіски автомобіля дозволить визначити наявні несправності, з сайлентблоками, кульовими опорами, різними напрямними і тягами. Таку перевірку можна виконувати на оглядовій ямі або естакаді, всю роботу краще проводити з помічником, який буде розгойдувати кузов, що дозволить встановити стан амортизаторів та наявності люфту в елементах підвіски. Фахівці рекомендують виконувати таку самостійну діагностику кожні 2-3 місяці, що і дозволить вчасно визначити наявні несправності і вчасно їх усунути.

Джерело: https://cartechnic.ru/

Інші статті
  • ТОП виробників деталей гальмівної системи
    ТОП виробників деталей гальмівної системи
    Одной из важнейших деталей дисковой системы торможения является сам диск. Это устройство, которое испытывает постоянное трение, но при этом должно сохранять свою форму. Изготавливаются диски из прочного и надежного металла, чтобы колодки не стирали рабочую поверхность (или делали это минимально). Важно убедиться в том, что вы покупаете качественный диск, иначе уже через полгода эксплуатации автомобиль начнет демонстрировать неприятности в эксплуатации.
    Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner