Продавець auto-detali розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
292 відгуків
Магазин автозапчастей
  • auto-detali
  • Статті
  • Як самостійно визначити ступінь зносу гальмівних колодок і дисків

Як самостійно визначити ступінь зносу гальмівних колодок і дисків

Як самостійно визначити ступінь зносу гальмівних колодок і дисків

Як самостійно визначити ступінь зносу гальмівних колодок і дисків

Як самостійно визначити ступінь зносу гальмівних колодок і дисків

Обов'язковою умовою безпроблемною і безпечної експлуатації автомобіля є своєчасна заміна гальмівних дисків і колодок. Такі запчастини можна віднести до розхідників, колодки потрібно міняти особливо часто, виконуючи таку роботу мало не кожні 20 тисяч кілометрів пробігу. Вкрай важливо знати, як визначити стан колодок і дисків, що дозволить своєчасно виконати їх заміну. Розповімо вам детальніше про те, як визначити знос колодок і гальмівних дисків.

Як самостійно визначити ступінь зносу гальмівних колодок і дисків

Поява на дисках стружки і пилу

Якщо на колісних дисках або ковпаках з'являється велика кількість чорної фрикційної пилу і стружки, це сигнал для автовласника зняти колесо, провести поглиблену діагностику і при необхідності доставити автомобіль в сервіс, де поміняють диски або колодки. Якщо ж нехтувати такими симптомами несправностей, в кінцевому рахунку, це може призвести до критичних несправностей, усунення яких обійдеться куди дорожче.

Обчислення стану колодок і дисків за кілометражем

Досвідчені водії зазвичай дотримуються однакового стилю керування автомобілем, вони уникають різких гальмувань, які згубні для гальмівної системи. У подібному випадку істотно збільшується термін служби колодок, які потрібно міняти кожні 30-70 тисяч кілометрів пробігу. Саме орієнтуючись на пробіг автомобіля можна своєчасно виконати заміну гальмівних колодок і дисків, забезпечивши при цьому повну безпеку керування автомобілем.

Як самостійно визначити ступінь зносу гальмівних колодок і дисків

Поява биття при гальмуванні і стороннього шуму

Однією з особливостей експлуатації гальмівної системи є нерівномірний знос колодок і дисків, що може призвести до появи биття педалі гальма і стороннього шуму під час гальмування. Вирішити подібні проблеми можна шляхом заміни гальмівних дисків або їх проточкою. Одночасно рекомендується міняти зношені гальмівні колодки, дефекти на яких можуть призвести до швидкого погіршення стану навіть нових гальмівних дисків.

 

Погіршення ефективності уповільнення автомобіля

Якщо для уповільнення автомобіля потрібно практично повністю вичавлювати педаль гальма, в подібному випадку необхідно якомога швидше звернутися в сервіс та провести комплексну діагностику, замінивши зношені колодки. Таке погіршення ефективності роботи гальм є одним з ознак серйозного зносу гальмівних колодок, які незабаром зажадають заміни. Пам'ятайте про те, що експлуатувати автомобіль, у якого відзначаються проблеми з ефективністю уповільнення авто не рекомендується.

Найпростіші способи самостійного визначення зносу колодок і гальмівних дисків

Підіб'ємо підсумки

Вкрай важливо своєчасно виконувати заміну гальмівних колодок і дисків, які швидко стираються в процесі експлуатації автомобіля. Визначити ступінь їх зносу можна за появи на колісних дисках великої кількості фрикційної пилу і стружки, істотного погіршення ефективності уповільнення автомобіля, биття і ударах при натисканні на педаль гальма, а також при пробігах автомобіля близько 30 тисяч кілометрів.

Джерело: https://cartechnic.ru/

Інші статті