Продавець auto-detali розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
291 відгук
Магазин автозапчастей

16-ти клапанний двигун краще 8-ми клапанного?

16-ти клапанний двигун краще 8-ми клапанного?

16-ти клапанний двигун краще 8-ми клапанного?

16-ти клапанний двигун краще 8-ми клапанного?

Популярністю сьогодні користуються 4-циліндрові двигуни, які одночасно поєднують потужність і паливну економічність. На автомобілі встановлюють два типи чотирициліндрових двигунів, які можуть мати 8 і 16 клапанів. Розберемо детальніше, які ж особливості у таких силових агрегатів, в чому їх переваги і недоліки.

16-ти клапанний двигун краще 8-ми клапанного?

Особливості восьмиклапанных двигунів

Восьмиклапанные двигуни мають на кожен циліндр по два клапана, один з яких призначений для впуску паливно-повітряної суміші, а через другий клапан відпрацьовані гази виходять з камери згоряння. В рух такі клапани приводяться за рахунок распредвала, а вже сам розподільний вал приходить в рух від ланцюга або ременя газорозподільного механізму. Така конструкція силових агрегатів відрізняється простотою і найчастіше зустрічається на бюджетних машинах.

У чому переваги 16-клапанних двигунів над 8-клапанними?

Одним з переваг восьмиклапанных двигунів є простота конструкції, що дозволяє забезпечити необхідну надійність, простоту обслуговування і ремонту. Восьмиклапанные двигуни виявилися не настільки вибагливими до якості бензину і моторного масла. Це дозволяє трохи заощадити на обслуговуванні двигуна, а автовласникові не потрібно постійно думати про те, на якій заправці можна заправлятися, а на якій АЗС може бути неякісне паливо.

У чому переваги 16-клапанних двигунів над 8-клапанними?

Якщо ж говорити про мінуси таких восьмиклапанных двигунів, то необхідно відзначити їх дещо більші показники витрати палива, гіршу динаміку, особливо, якщо порівнювати з 16-клапанними моторами. Також такі двигуни вимагають регулярної ручного налаштування системи випуску, однак при наявності належного досвіду роботи весь сервіс можна виконати самостійно.

Особливості 16-клапанних моторів

У 16-клапанних двигунах на кожен циліндр доводиться по 4 клапана, два з яких відповідають за впуск, і два - за випуск. Це досить складна конструкція, яка зажадає наявності одразу двох розподільних валів. Однак у 16-клапанних двигунів є свої переваги, які дозволяють суттєво підвищити комфорт керування автомобілем.

16-ти клапанний двигун краще 8-ми клапанного?

До переваг 16-клапанних двигунів відносять їх прекрасні показники паливної економічності, а також велику потужність, яку вдається зняти з одного літра робочого об'єму двигуна. Не дивно, що сьогодні, коли автовиробники борються всіма силами за показники потужності, такі двигуни використовуються все частіше.

16-ти клапанний двигун краще 8-ми клапанного?

Однак, як і у будь-якої конструкції, 16-клапанні двигуни мають свої певні недоліки, в тому числі це висока собівартість виробництва мотора, складність конструкції, можливі проблеми при ремонті, а також підвищені вимоги до якості масла і палива. Такі підвищені вимоги до сервісу незмінно збільшують витрати автовласника на утримання автомобіля.

 

Підіб'ємо підсумки

Чотирициліндрові двигуни, в залежності від конструкції, можуть виконуватися з вісьмома і шістнадцятьма клапанами. Кожна з таких конструкцій має свої певні переваги, наприклад восьмиклапанные мотори відрізняються простотою в обслуговуванні, вони не настільки вимогливі до моторного мастила і палива. Шестнадцатиклапанные двигуни характеризуються кращою потужністю і хорошою паливною економічністю, однак вони більш вимогливі до обслуговування, що може істотно збільшувати витрати автовласника.

Джерело: https://cartechnic.ru/

Інші статті