Продавець auto-detali розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
292 відгуків
Магазин автозапчастей
  • auto-detali
  • Статті
  • Чому в одних автомобілів заливна горловина бензобаку зліва, а у інших праворуч?

Чому в одних автомобілів заливна горловина бензобаку зліва, а у інших праворуч?

Чому в одних автомобілів заливна горловина бензобаку зліва, а у інших праворуч?

Чому в одних автомобілів заливна горловина бензобаку зліва, а у інших праворуч?

Чому в одних автомобілів заливна горловина бензобаку зліва, а у інших праворуч?

На багатьох іномарках, випущених європейськими, американськими чи азіатськими виробниками, люк бензобака може розташовуватися з лівої чи з правої сторони автомобіля. Часто пересідаючи на нові автомобілі, нам складно запам'ятати з якого боку знаходиться бак, тому спеціально на приладовій панелі є піктограма з зображенням бензоколонки і невеликою стрілкою, яка вказує на розташування паливної горловини. Поговоримо детальніше про те, чому в одних автомобілів заливна горловина бензобаку розташовується зліва, а у інших праворуч.

Чому в одних автомобілів заливна горловина бензобаку зліва, а у інших праворуч?

Відсутність єдиного стандарту

Єдиний стандарт по розташуванню заливної горловини бензобака відсутня, тому автовиробники вільні самі вибирати, з якого боку буде знаходитися люк бензобака в їх машинах. Щоб трохи полегшити орієнтування водіїв з розташуванням паливно-заливної горловини її розміщують по напрямку руху. Відповідно, в європейських автомобілях заливна горловина бака знаходиться праворуч, а у машин, які призначені для азіатського ринку, зліва.

Подібне в першу чергу пояснюється питаннями безпеки, якщо водієві з якихось причин потрібно з каністри долити в бак пальне, то таку роботу він буде проводити з боку узбіччя, виключаючи при цьому проливання палива на проїжджаючі по дорозі автомобілі. Також таке розташування паливної заливної горловини дозволяє виключити попадання в салон автомобіля парів бензину на заправці, так як водійські двері буде максимально віддалена від шланга і бензобака.

З яких причин на одних авто горловина бензобака розташована зліва, а на інших праворуч

Вимоги безпеки

По правилам в Европе продаются официально новые автомобили, у которых люк топливного бака располагается с правой стороны. Поэтому в ЕС водителям проще ориентироваться и практически не надо запоминать с какой стороны кузова располагается такая топливно-заливная горловина. Тогда как в Америке часто не придерживаются таких строгих стандартов, тем более, что на рынке в Штатах много японских автомобилей, у которых даже в версиях на экспорт топливно-заливная горловина бака может располагаться слева.

У рідкісних випадках розташування паливно-заливної горловини бензобака буде залежати від конструктивних особливостей того чи іншого автомобіля. В окремих моделей простіше вивести таку горловину ліворуч або праворуч, оптимальним чином розташувавши бензобак і забезпечивши тим самим його максимальну місткість. Подібне характерне для повнопривідних позашляховиків і універсалів, де з-за крупноразмерного заднього приводу іноді буває складно правильно провести паливну магістраль з однією з сторін кузова, тому доводиться розташовувати заливну горловину з нетиповою боку.

 

Как не выходя из машины узнать где находится горловина бензобака

Водителям часто сложно запомнить с какой стороны в их автомобиле располагается заливная горловина бака. В особенности с такими проблемами сталкиваются те автовладельцы, которые только что поменяли машину или же по роду службы обязаны ездить на рабочих авто. В итоге, чтобы не терять время на заправке и случайно не выстаивать очередь не в ту колонку, можно с легкостью узнать, с какой же стороны располагается заливная горловина.

По каким причинам на одних авто горловина бензобака расположена слева, а на других справа

Близько спідометра можна побачити датчик, який показує кількість палива в баку. Поруч з ним є невелика піктограма з зображенням заливний колонки, і тут же невелика стрілка, спрямована вліво або вправо. Куди вказує така стрілка, з тієї сторони і розташовується бензобак.

Підіб'ємо підсумки

Ви, напевно, помічали, що у окремих автомобілів горловина бензобака розташовується праворуч, а у інших машин ліворуч. Найчастіше це пояснюється питаннями безпеки, причому європейські автомобілі зазвичай мають горловину праворуч, а авто для азіатського ринку - зліва.

Джерело: https://cartechnic.ru/

Інші статті