Продавець auto-detali розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
292 відгуків
Магазин автозапчастей
  • auto-detali
  • Статті
  • Як позбутися від неприємних запахів в салоні автомобіля?

Як позбутися від неприємних запахів в салоні автомобіля?

Як позбутися від неприємних запахів в салоні автомобіля?

Як позбутися від неприємних запахів в салоні автомобіля?

Як позбутися від неприємних запахів в салоні автомобіля?

Неприємний запах в салоні автомобіля може з'явитися з різних причин. Хтось забуває на задньому сидінні сумку зі спортивною формою, хтось може залишити в бардачку недоїдений бутерброд або просто ми не пилососимо машину і неправильно доглядаємо за салоном автомобіля. Однак не рідкість ситуації, коли поява сторонніх запахів в салоні автомобіля свідчить про різні поломки транспортного засобу. Про що ж говорять нам запахи в салоні автомобіля і справ

Якщо в автомобілі відчувається стійкий запах бензину, то необхідно якомога швидше вирушати в ремонтну майстерню і виправляти наявні поломки транспортного засобу. Справа в тому, що експлуатувати машину в даному випадку стає просто небезпечно. Де-то в системі є витік палива, і при попаданні іскри на бензин може відзначатися загоряння, аж до вибуху автомобіля. Тому поява такого запаху бензину повинно стати для автовласника підставою для нього як можна швидше відправитися в сервіс.

Неприємний запах бензину може з'явитися в машині з причини пошкодження бензобака, проблем з паливною магістраллю або неправильно працює карбюраторною і інжекторною системою уприскування. Самостійно локалізувати протікання буває важко. Необхідно розбирати бак, дивитися стан паливної магістралі і при необхідності виконувати комп'ютерну діагностику системи упорскування.

Як позбутися від неприємних запахів в салоні автомобіля?

В салоні пахне бензином

Найчастіше у машин віком понад 10-15 років відзначаються проблеми з паливною магістраллю. З часом такі металеві трубки починають іржавіти, з'являються мікротріщини, через які сочиться бензин. Навіть при використанні надміцних пластикових магістралей паливопроводу протікання можуть з'являтися у місцях з'єднання труб з бензобаком. Ремонт в даному випадку буде полягати в заміні паливної магістралі, причому краще поміняти всі трубки відразу, що унеможливить в подальшому необхідність постійно виконувати таку ремонтну роботу.Поява затхлого запаху

Затхлий запах може з'явитися в салоні автомобіля через проблем з повітряним салонним фільтром. Багато автовласників даремно забувають про необхідність заміни такого елементу, в результаті позабивалися стільники не забезпечують якісне оновлення повітря в салоні автомобіля, після чого з'являється неприємний тухлий запах. Вирішити дану проблему не представляє особливої складності. Необхідно придбати салонний фільтр, який підходить до конкретної моделі автомобіля і самостійно виконати його заміну. Як правило такий фільтр розташовується під капотом, а все, що потрібно зробити, це від'єднати засувки, і замінити фільтрувальний елемент. Як правило, після такого сервісу затхлий запах швидко проходить і більше не турбує автовласника.

В салоні пахне бензином

Визначаємо проблемний каталізатор по сторонніх запахів в салоні

При тривалій їзді зношений каталізатор може розжарюватися, що призводить до появи в салоні автомобіля вираженого запаху горілого металу. Якщо в салон з печі йде запах паленого металу, то слід якомога швидше провести відповідну діагностику транспортного засобу. У тому випадку, якщо проблемою є каталізатор, то більшість автовласників не змінюють цей дорогий вузол, а просто вирізують його, ставлять спеціальні обманки для блоку управління роботою двигуна, і машина в подальшому правильно працює, і автовласник буде позбавлений від необхідності складного і дорогого ремонту по заміні каталізатора.

Визначаємо проблемний каталізатор по сторонніх запахів в салоні

Поява запаху гару при перемиканні передач

На автомобілях з механічною коробкою передач може з'являється характерний запах горілої пластмаси, особливо при перемиканні ступені. Такий неприємний запах говорить про знос диска і корзини зчеплення. Такий сморід може з'являтися як при неправильному перемиканні передач, коли починаючий водій газує на вичавленому зчепленні, так і при серйозних поломках цього сайту.

При появі такого характерного пластикового запаху треба або самому виконати діагностику автомобіля, або звернутися до профільних фахівців. Майстри зможуть визначити стан зчеплення і порекомендують провести ремонт або заміну окремих вузлів автомобіля, що дозволить повністю відновити працездатність транспорту. А ось експлуатувати машину при такому вираженому запаху горілого зчеплення не слід, так як подібне призведе до збільшення поломок і в подальшому автовласника буде очікувати дорогий і складний ремонт.

Поява запаху гару при перемиканні передач

Потік радіатор і в салоні пахне антифризом

Якщо ви відчули в салоні автомобіля виражені солодкуватий запах хімії, щось подібне може свідчити про потекшем радіаторі і проблеми з бачком розширювача. Радіатор системи охолодження може бути пошкоджений невеликими камінчиками, які потрапляють в решітку радіатора на високій швидкості, а нерідкі ситуації, коли протікання з'являються по місцях з'єднання пластикових патрубків. Незалежно від причини появи протікання радіатора і проблем з системою охолодження, необхідно усунути таку поломку як можна швидше. Справа в тому, що робота двигуна на високій температурі призводить до втрати геометрії головки блоку циліндрів, і в результаті, якщо автовласник не виконує своєчасний ремонт, це незмінно приведе до необхідності заміни двигуна.

Ремонт таких несправностей буде полягати в локалізації місця витоку, що можна виконати на теплому або холодному двигуні з вираженим слідами підтікання антифризу. Як тільки протікання буде локалізована, необхідно приймати рішення про заміну або відновлення радіатора. Відновлюють ушкоджені деталі, після чого замінюють охолоджуюча рідина, система прокачується, заводять двигун і спостерігають за робочою температурою. Якщо температура охолоджуючої рідини стабільна та знаходиться на рівні, який рекомендований автовиробником, то проблеми з неприємним запахом будуть повністю вирішені, а автовласник буде впевнений в безпроблемності експлуатації двигуна автомобіля.

Потік радіатор і в салоні пахне антифризом

Запахи органічного походження

Неприятный посторонний запах в салоне автомобиля может появиться не только при наличии различного рода поломок, но и просто из-за забытой в багажнике старой одежде или различных продуктов питания. Если в машине появился такой неприятный запах, то необходимо осмотреть багажник и салон, при необходимости отвезти машину в химчистку и выполнить качественную очистку салона. В большинстве случаев такая химчистка решает проблемы с запахом, а автовладелец может эксплуатировать свою машину без каких-либо проблем. Якщо ж проведена хімчистка не допомогла вирішити проблему з запахом, то слід виконувати комплексну діагностику і шукати наявні поломки.

Запахи органічного походження

Висновки

Неприємний запах в салоні автомобіля може свідчити про різного роду поломки машини. Так, наприклад, може заклинювати зчеплення, обгорає вийшов з ладу каталізатор, з'явилися протікання масла або охолоджуючої рідини. Також не рідкість поява стійкого запаху бензину в салоні автомобіля, що свідчить про пошкодження паливної магістралі. Необхідно буде виконати відповідну діагностику усунути поломки, відновивши працездатність автомобіля і вирішивши проблеми з неприємним запахом.

Джерело: https://cartechnic.ru/

Інші статті