Чому так важливо підходити до вибору компонентів гальмівної системи і як це правильно зробити
Чому так важливо підходити до вибору компонентів гальмівної системи
Правильна робота системи гальмування – запорука безпеки поїздки на автомобілі. Сучасні системи гальмування працюють справно і не вимагають значного втручання в процесі експлуатації. Еволюція систем гальмування призвела до того, що на переважній більшості нових авто використовують дискові гальма. Також поширені барабанні типи, але їх зазвичай встановлюють на задню вісь з метою економії. Тому такі технології найчастіше з'являються на бюджетних машинах. Більш сучасний і дорогий транспорт оснащений дисковими системами гальмування, які мають просту конструкцію, не вимагають частого сервісу, не доставляють проблем в плані надійності та ефективності роботи.
Система гальмування такого типу має малі відмінності у різних брендів. Тому в усьому світі працюють сотні виробників комплектуючих для даного обладнання. Колодки, диски та ремкомплекти можна вибрати в самих різних цінових діапазонах. Важливо правильно підібрати комплектуючі для цієї системи, щоб забезпечити її надійну та безперебійну роботу. Зверніть особливу увагу на якість і надійність, так як ці параметри для гальмівної системи є ключовими.
Яку роль відіграє гальмівна система в авто?
Роль системи гальмування складно переоцінити. Якщо колодка не пригорнеться до диска в потрібний момент і не забезпечить гальмування, це може призвести до пошкодження транспортного засобу, ризику для життя і здоров'я людей. Перебої в роботі системи гальмування стануть приводом для заборони на експлуатацію транспорту, це прописано в правилах дорожнього руху, за експлуатацію такої машини можна отримати штраф і забрати своє авто зі штраф-майданчика після сплати всіх санкцій.
Важливі завдання гальм на автомобілі:
• забезпечити плавне і комфортне зниження швидкості автомобіля в потоці з можливістю регулювати цей параметр руху;
• при необхідності забезпечити максимально ефективне блокування коліс для екстреного гальмування;
• забезпечити роботу ручного гальма на задніх колесах, щоб безпечно встановлювати автомобіль на стоянку на ухилі;
• забезпечити курсову стійкість, захист від пробуксовки коліс у сприянні з іншими системами датчиків і керуючих елементів.
Гальма захищають власника автомобіля від ДТП. За одну коротку поїздку по місту ми десятки разів натискаємо на педаль гальма. І якщо хоч один раз ця педаль спрацює не так, як ми очікуємо, у нас будуть великі проблеми. Тому систему гальмування завжди потрібно підтримувати в ідеальному робочому стані. Зокрема, на кожному регулярно слід контролювати товщину накладок і обов'язково міняти колодки і диски, якщо вони зношені.
Конструкція дискової системи гальмування
Застаріла система барабанних гальм досить складна. Безліч дрібних елементів і в цілому не сама надійна конструкція роблять ремонт і навіть заміну колодок в барабані справжнім випробуванням. З дисковими гальмами все набагато простіше. Комплекс не тільки простіше по конструкції, але ще й значно надійніше, ніж барабан.
Основні складові елементи дискового гальма:
• безпосередньо диск – металевий коло з отвором посередині, який може бути гладким або перфорованим;
• блок циліндрів або один циліндр, в якому створюється тиск для штовхання колодок по напрямку до диску;
• колодки з накладками – деталі, притискають диск з обох сторін для забезпечення потрібного тертя при гальмуванні;
• супорт – це комплекс, на якому тримається система гальмування, супорт утримує весь комплекс гальм в потрібному положенні;
• захисний кожух – пристрій, що захищає систему від попадання пилу, вологи, бруду при поїздці за складним дорогах;
• напрямні колодок – деталі, які забезпечують рух колодок рівно в потрібному напрямку;
• гальмівні шланги – деталі, що служать для подачі гальмівної рідини під тиском у циліндр гальмівний системи;
• штуцери для видалення повітря – за допомогою цих елементів виконується прокачування гальм при обслуговуванні та заміні рідини.
Простота конструкції забезпечує максимально комфортну експлуатацію і високу ефективність. В процесі ремонту досить правильно зібрати всі елементи, щоб гальма працював надійно. Звичайно, відсутність досвіду стане справжньою проблемою при ремонті і сервісі гальмівної системи, тому варто бути обережним з самостійним втручанням в конструкцію.
Підводимо підсумки
Сучасний автомобіль повинен працювати ефективно в будь-якій ситуації. Робота системи гальмування обов'язково повинна бути надійною, інакше в першій же непростий дорожньої ситуації ви зіткнетеся з проблемами. При купівлі вживаного автомобіля необхідно насамперед зайнятися відновленням гальмівної системи і її якісною діагностикою. Також будь-які прояви несправностей гальм повинні привести вас на діагностику в перевірену станцію обслуговування. Інакше ви можете виявитися в неприємній ситуації, коли доведеться розбиратися з наслідками відмови гальма.
Поїздка на машині з неперевіреними гальмами – це велика небезпека для життя і здоров'я водія та пасажирів. Не купуйте неперевірені диски і колодки для системи гальмування, контролюйте стан витратних матеріалів на кожному черговому ТО. Це дозволить вам набагато простіше забезпечити безпеку і підготувати машину до складних умов експлуатації. Також обов'язково зверніть увагу на періодичність заміни виробів в системі гальмування для вашого авто. Ця періодичність змінюється в залежності від особливостей експлуатації машини.
- ТОП виробників деталей гальмівної системиОдной из важнейших деталей дисковой системы торможения является сам диск. Это устройство, которое испытывает постоянное трение, но при этом должно сохранять свою форму. Изготавливаются диски из прочного и надежного металла, чтобы колодки не стирали рабочую поверхность (или делали это минимально). Важно убедиться в том, что вы покупаете качественный диск, иначе уже через полгода эксплуатации автомобиль начнет демонстрировать неприятности в эксплуатации.Повна версія статті